logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

2 yıllık yüksekokul üzerine üniversite bitiren intibakı

Daha
3 yıl 2 ay önce #1488 yazan salih kanat
2 yıllık yüksek okul bitiren bir kişinin onun üzerine bitirmiş olduğu 4 yıllık fakültenin intibakı nasıl olur.
Yani 2 yıl + 4 yıl şeklinde lise üzerine 6 yıl süreli yükseköğrenim bitirenler (6 yıllık okul intibakı) gibimi yapılır. yoksa 2+2 şeklindemi gerçekleşir. yardımlar için şimdiden teşekkür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1494 yazan papatya
Sayın KANAT,

Devlet memurlarının eğitim durumları itibariyle memuriyete giriş ve yükselebilecekleri dereler farklı belirlenmiştir.
Lise mezunu olarak girilecek derece farklı olduğu gibi, 2 yıllık yükseköğrenim sonrası girilecek derece de farklıdır. Memuriyette iken 2 yıllık yüksekokul bitirenlerin intibak işlemi, emsalleri de göz önünde bulundurularak gerçekleştirilir. (Emsalini geçmeyecek şekilde, yeni eğitim durumuna göre memuriyete giriş derece ve kademesinin üzerine hizmet yıllarına göre kademe ve dereceler ilave edilir)
Aynı durum 4 yıllık fakülte bitirilmesi halinde de geçerlidir. Ancak 2 yıllık mezuniyetten sonra hesap yapıldıktan sonra 4 yıl üzerinden ayrıca hesaplama yapılmaz. Lise sonrası bitirilen seviye açısından bakıldığında iki eğitim durumu arasında 2 yıllık fark olacağından, çalışan memur açısından farklı bir durum oluşmayacak, bu dönem içerisinde çalışan memur normal şartlarda iki kademe ilerlemesi yapacaktır. 6 yıl süreli eğitim veren okullardan mezun olanlar ise lise üstü 6 yıl olarak değerlendirilirler.
Söz ettiğiniz durumda ise toplamda lise üstü bitirilen eğitim seviyesi 4 yıl olacağından, 4 yıllık eğitim mezunlarının memuriyete başlangıç derecesine emsal uygulaması yapılmak suretiyle eklenecek hizmetlerinize göre yeni derece ve kademeniz belirlenecektir.
Kısacası, bu uygulamada 2+4=6 etmemektedir. Liseden sonra 4 yıl süreli öğrenimi bitiren memurun ulaşacağı seviye ile, liseden sonra 2 yıllık yükseköğrenimi bitiren ve sonrasında da 4 yıllık fakülte bitiren memurun ulaşacağı derece ve kademe arasında normal koşullarda herhangi bir fark bulunmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
3 yıl 2 ay önce #1513 yazan lazslo
iki yıl üzerine dört yıllık üniversite bitirmekte iyi azimmiş tebrik ederim.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1522 yazan ferdiy
Azim iyi de 2+4=4 ediyormuş intibakta. Yani azim işe yaramıyor görünüyor.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1775 yazan kemal cebi
6 yıllık okul bitirenki 6 yılsa bu neden 6 yıl olmuyor. yada 3 ayrı 2 yıllık okul bitse ne olurdu acaba?

Daha
3 yıl 2 ay önce #1777 yazan QIRIX
BEN LİSE MEZUNU 9/2 DERECE KADEMEDEYDİM.

ÖNLİSANS BİTİRDİM DAHA YENİ..

DERECE KADEMEM 7/1 DÜŞTÜ.

2005 YILINDAN ÖNCE İŞTE OLDUĞUMDAN YANİ ÇALIŞTIĞIMDAN DOLAYIDA 1 DERCE DAHA GELDİ.HANİ HÜKÜMET 2005 YILINDA MEMURLARA 1 DERECE VERMİŞTİ YA ONDAN DOLAYI..

OLDUM 6/1

YANİ ŞUANKİ DERECE KADEMEM 6/1

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Daha
3 yıl 2 ay önce #1796 yazan mahsuni
Bunuda not alayım bir kenara sendikacı arkadaşlara iletirim.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.353 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.