logo yeni siyah

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Emekliliğe Esas Kademe/Derece ve Engelli Emekliliği

Daha
5 ay 3 hafta önce #13978 yazan *Fatih*
Merhaba. Öncelikle, forumdaki bilgilendirmeler ve paylaşımlar için, emeği geçenlere, zaman harcayanlara çok teşekkür ederim.

Birkaç sorum olacaktı. 1.si, memuriyet öncesi özel sektör hizmet birleştirmemi yaptırdım ve UYAP sisteminde görünmekte. 1 yılım dolmaasına ve UYAP'ta da görünmesine rağmen, kademem bordromda görünmemekte. Özeldeki hizmetlerim, ödemeye esas derece kadememi değiştirmez ancak emekliliğe esası değişir diye biliyorum ancak kurumumun yetkili birimi, değişmez diyor. Diğer bir husus, özeldeki engelli emeklilik süresiyle memuriyetteki farklı mıdır? Ne zaman emekli olabilirim?

Bilgilerim şu şekilde;

Doğum tarihi: 15.07.1983
İlk işe giriş: 24.06.2004
Özelde 1526 gün birleştirildi.
Engelli raporu alış tarihi: 2008-Sürekli-%48-3. derece vergi indirimi var.
Memuriyete giriş: 22.01.2015
Önlisans mezunu memur kadrosunda 10/2 başladım. Şu an sistemde 9/3 doğru ama bordromda 9/2 ve emekliliğe esasım da 9/2. Emekliliğe esasın değişmesi gerektiğini düşünüyordum.

Teşekkürler...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 3 hafta önce #13980 yazan papatya
Sayın FATİH,

30/9/2008 tarihinden sonra memuriyete başlayanlar için "emekli kesneğine esas aylık" söz konusu değildir. Bu memurların kazanılmış hak aylık derecesi olmakta ve primleri de bu seviyeden kesilmektedir. Ancak, kazanılmış hak aylık seviyesinin belirlenmesinde değerlendirilmeyen hizmet süreleri emekliliğe ilişkin işlemler bakımından hizmet süresi olarak değerlendirilecektir.
Bu nedenle, bordronuzda emekli keseneğine esas aylık olarak farklı bir kalem/rakam görünmemesi normal bir durum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: *Fatih*

Daha
5 ay 3 hafta önce #13990 yazan *Fatih*
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki, kademimin bordroda görünmemesi normal midir, hata vars geriye dönük yansıtılabilir mi?

Engelli emeklilikle ilgili de bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Daha
5 ay 3 hafta önce #13991 yazan metinc
Kademeniz bordroda görünmeyebilir. Nihayetinde bordro bilgi amaçlı düzenlenir.
Engelli emekliliği ile ilgili aşağıdaki yazıya bakabilirsin:
http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/sitemizden-gorusler/6166-engelli-memurlar-ne-zaman-emekli-olur.html
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: *Fatih*

Sayfa oluşturma zamanı: 0.380 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.