logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

ziraat bankası ve yedek subaylıkta geçen süreler

Daha
5 ay 2 hafta önce #13971 yazan oguz_1983
2006 ile 2014 yılları arasında ziraat bankasında sözleşmeli işçi statüsünde çalıştım(ziraat bankası 2001 yılından sonra AŞ. olmuştur). 01/04/2007 ile 31/03/2008 yılları arasında askerlik görevimi yedek subay olarak yaptım. mart 2014 yılında ise 657 devlet memuru olarak başka bir kamu kurumunda göreve başladım.
kurumuma yaptığım başvurum aşağıda ki nedenle ret edildi
(5510 saylı kanunun 106. maddesi ile 5434 syışı kanunun ek 18. maddesi 2008 yılı ekim ayı başından itibaren yürürlükten kaldırıldığından, 5510 sayışı kanunun yürürlük tarihinden sonra ilk defa bu kanunun 4. maddesi birinci fıkrası (c) bendi kapsamında sigortalı sayılan personelin, daha önce mülga sosyal güvenlik kanunlarına tabi geçen sigortalı sürelerinin, emeklilik keseneğine esas aylık derece ve kademe ilerlemesinde değerlendirilmesine ilişkin 5510 sayılı kanunda bir hüküm bulunmadığından , söz konusu sürelerin emeklik keseneğine esas aylıklarından değerlendirilmesine imkan bulunmamakta olup bu süreler yanlızca toplam hizmet sürelerinin hesabında dikkate alınır.)

Hizmet birleştirilmesi konusunda emekliliğe esas derece ve kadememe sayılıp sayılmadığı konusunda ayrıntılı görüşlerinize ihtiyaç duyulmuştur.
Bilgilerinize arz ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
5 ay 2 hafta önce #13972 yazan isletmeci
Ziraat bankasında geçen süreler hizmet sürenizde sayılır. Ne kazanılmış hak aylığında ne de emekli keseneğinize işlenir. Sadece hizmet sürenize eklenir. İzin kullanımınız da faydasını görebilirsiniz. Sandık sgk ya devrolma işlemleri her sene bakanlar kurulu kararıyla ertelendiğinden bu konu hakkında bir işlem yapamıyorlar. (SGK nın sisteminde hizmetler görünmüyor.)

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: oguz_1983

Daha
5 ay 2 hafta önce #13974 yazan ymermer
derece ve kademeye sayılmaz. fakat izninize saydırabilirsiniz. ben de ziraatte çalıştım. fakat iznimi saydıramadım. kuruma dava açtım. bekliyorum.

Daha
5 ay 2 hafta önce #13977 yazan oguz_1983
emeklilik derecemde(esas derece değil) fark etmez ise izin süresinde nasıl hesaplanacak ikincisi de diğer kurumlar da ki arkadaşlarım saydırmış her kurumun uygulaması farklı mı olur
dava hangi aşamada beni de bilgilendirebilir misiniz

Daha
5 ay 2 hafta önce #13982 yazan oguz_1983
metin c ve papatya sizden de yorum alabilir miyim

Daha
5 ay 2 hafta önce #13993 yazan isletmeci
İzinde sayılmasının nedeni hizmet sürenizden dolayıdır.

Yıllık izin hesabında değerlendirilen süreler

**Kamu kurumlarında geçen süreler: Kamu kurum ve kuruluşlarında, hangi statüde olursa olsun (memur, işçi, sözleşmeli, 4/B, 4/C gibi) geçen hizmet sürelerinin tamamı, (bu süreler içerisinde kullanılan aylıksız ya da ücretsiz izin süreleri hariç)

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.

Daha
5 ay 2 hafta önce #13994 yazan oguz_1983
bu maddenin geçtiği bir belge var mı kurumuma yazarken ek yapmam için teşekkür edeirm

Daha
5 ay 2 hafta önce #14002 yazan oguz_1983
papatya hanım
son olarak iki sorum daha olacak cevaplarsanız sevinirim.
1- esas aylık için mi yoksa emeklilik derecem de mi etkili olacak, yoksa her ikisini de mi etkilemeyecek
2- 2007/2008 yılları arasında yedek subay olarak askerlik görevimi yaptım, yani 2008 yılından önce memuriyete başlamış olarak değerlendirilemez mi ? böylece esas dereceme veya emekli dereceme bir etkisi olabilir mi çalıştığım 8 senenin.
teşekkür ederim

Daha
5 ay 2 hafta önce - 5 ay 2 hafta önce #14004 yazan papatya
Sayın OĞUZ,
1/10/2008 tarihinden önce yedek subay olarak 5434 sayılı Kanuna tabi olarak primlerinizin kesilmiş olması nedeniyle, 2008 yılından sonra girmiş olduğunuz memuriyette de hakkınızda 5434 sayılı Kanunun hükümleri çerçevesinde işlem yapılacaktır.
Buna göre, emekli keseneğine esas aylık derece/kademeniz ile, kazanılmış hak aylık derece/kademeniz olacaktır.
İşçi olarak geçirdiğiniz süreler kazanılmış hak aylığınızda (memuriyette) değerlendirilmeyecek, ancak bu sürelere ilişkin hizmet birleştirmesi yapılmış olması durumunda, emeklilik haklarınız bakımından değerlendirilecektir.
Askerde geçirdiğiniz sürelerin tamamı kazanılmış hak aylığınızda değerlendirilecektir. Yedek subay olarak geçirilen sürelerin tamamı ile öğrencilik döneminin borçlanılmış olan süreleri emeklilik haklarınız bakımından değerlendirilecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 5 ay 2 hafta önce yazan papatya.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.471 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.