logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği Değişikliği

Daha
7 ay 1 hafta önce #13554 yazan ssavas06
http://www.akademikpersonel.org/anasayfa/lisansustu-egitim-ogretim-yonetmeligi-degisti-atilma-geri-geldi.html

Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle yüksek lisans sürelerine sınırlama getirildi.
Buna göre 2016 yılından önce yüksek lisansa başlayanların durumu ne olacak. Yönetmeliğin uygulama tarihinden sonra 4 dönemde daha süre mi verilecek , eski yönetmeliğe mi tabi olacaklar yoksa derslerini tamamlayamadılarsa ilişikleri mi kesilecek.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 1 hafta önce #13555 yazan mağdur uzman
anlaşılan, süreler 20.04.2016 dan sonra başlayacak.
ben de yüksek lisans öğrencisiyim ve askerlik tecilim 2019 da bitiyor.
bu tarihten önce ilişiğimin kesilmesi için 4 yarıyıl var çünkü derslere devam etmiyorum.
inşallah 1-2 yıl içerisinde tekrar bedelli askerlik düzenlemesi çıkar.

Daha
7 ay 1 hafta önce #13556 yazan feylesof
Yönetmelikte "Bu Yönetmelikle getirilmiş hükümlerin uygulaması ve belirlenmiş süreler yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihinden itibaren başlar." ifadesi yer alıyor. Bence 2016 öncesinde girenler içinde altı yarıyıl süresi bu tarihten itibaren başlayacak.

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.331 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.