logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

KHA VE EKEA DAİR BİR SORU

Daha
7 ay 1 hafta önce #13538 yazan emin emin
dogum tarihi 07/05/1955
ilkokul mezuniyet tarihi 30/06/1968
ortaokul mezuniyet tarihi 30/06/1972
meslek lisesi mezuniyet 30/06/1982
4 yıllık yuksekokul 31/07/1988
askerlik 01/01/1975 - 01/01/1977
sigortalı hizmetler 02/07/1972- 02/07/1974
memuriyet başlangıcı 01/06/1984

01/06/2005 itibari ile kazanılmıs hak aylıgı ve emeklı kesenegıne esas aylık nedır?

emsal hizmete baktım ama cıkaramadım yıne de.emsalı 31/07/1986 senesınde memuriyete giren kişi.
sonrasını getıremedım.askerlık alınıyor olması lazım cunku giriş öğrenım derecesinin üzerinde yapmıs askerlıgı...yardımcıolursanız sevınırım..cevap kha 2/1 ekea 1/4 cıkıyor

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 1 hafta önce #13539 yazan emin emin

emin emin yazan: dogum tarihi 07/05/1955
ilkokul mezuniyet tarihi 30/06/1968
ortaokul mezuniyet tarihi 30/06/1972
meslek lisesi mezuniyet 30/06/1982
4 yıllık yuksekokul 31/07/1988
askerlik 01/01/1975 - 01/01/1977
sigortalı hizmetler 02/07/1972- 02/07/1974
memuriyet başlangıcı 01/06/1984

01/06/2005 itibari ile kazanılmıs hak aylıgı ve emeklı kesenegıne esas aylık nedır?

emsal hizmete baktım ama cıkaramadım yıne de.emsalı 31/07/1986 senesınde memuriyete giren kişi.
sonrasını getıremedım.askerlık alınıyor olması lazım cunku giriş öğrenım derecesinin üzerinde yapmıs askerlıgı...yardımcıolursanız sevınırım..cevap kha 2/1 ekea 1/4 cıkıyor

kha için emsal 31/07/1986 olarak hesapladım
ekea için ise ortaokul lise ve universite bitiren 31/07/1980 tarıhınde baslayan kişi olarak aldım..18 yasından oncekı sıgortayı da dıkkate aldım..simdiden emegınız ve paylasımınız için tesekkur ederım

Daha
7 ay 1 hafta önce - 7 ay 1 hafta önce #13543 yazan osman1
Örnekteki durum gerçekte olmaz zaten. Örnekteki kişi şimdi mutlaka her bakımdan 1/4 olmuştur. Ayrıca, sicil nedeniyle kademe ilerlemeleri almıştır bir kaç defa. O bilgiler de eksik, ayrıca ilave dereceden de söz edilmemiş. Eğer bu bir sınv sorusu ise, hatalı ve farklı sonuçlar çıkabilir.
Son Düzenleme: 7 ay 1 hafta önce yazan osman1 .

Daha
7 ay 1 hafta önce #13545 yazan emin emin

osman1 yazan: Örnekteki durum gerçekte olmaz zaten. Örnekteki kişi şimdi mutlaka her bakımdan 1/4 olmuştur. Ayrıca, sicil nedeniyle kademe ilerlemeleri almıştır bir kaç defa. O bilgiler de eksik, ayrıca ilave dereceden de söz edilmemiş. Eğer bu bir sınv sorusu ise, hatalı ve farklı sonuçlar çıkabilir.

osman bey 2005 itibari ile soruluyor soru o tarihteki kha ve ekea sorulmus. Gumruk ve ticaret bakanliginin 2013 personel sefligi sinav sorusu bu. Askerlik bozuyor isi galiba. Yeniden bakabilir misiniz? Ilave dereceyi belirtmese de kanun geregi aldigini biliyrz . Almama durumu yok cunku. Sicilden bahsetmedigi icin sicile bagli kademe olamaz diye dusunmekteyim

Daha
7 ay 1 hafta önce - 7 ay 1 hafta önce #13546 yazan osman1
ilave derece ve kademenin ikisi de kanun hükmü. ikisinden de söz edilmemişse birini vermek gerek diğerini kararıştırmamak gerek dersek, soruyu her aday bu şekkilde anlamamış da olabilir. Ben sorunun hatalı olduğunu, eksik bilgi içerdiğini ve farklı cevaplara açık olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca, kişi meslek lisesi mezunu, teknik hizmetlerde veya sağlık hizmetlerinde de çalışıyor olabilir. Bu sınıflardan söz edilmemiş olması ilgilinin gih kapsamında çalıştığı anlamına da gelmez. Sınıfı farklıysa hesaplama şekli değişecektir.
Benzer soru gelirse itiraz edip iptali sağlanabilir. Üzerinde uğraşıp hangi sonucu bulursanız bulun, başka bir aday başka sonuçlar bulabilir bu soruda.
Son Düzenleme: 7 ay 1 hafta önce yazan osman1 .

Daha
7 ay 1 hafta önce #13548 yazan emin emin

osman1 yazan: ilave derece ve kademenin ikisi de kanun hükmü. ikisinden de söz edilmemişse birini vermek gerek diğerini kararıştırmamak gerek dersek, soruyu her aday bu şekkilde anlamamış da olabilir. Ben sorunun hatalı olduğunu, eksik bilgi içerdiğini ve farklı cevaplara açık olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca, kişi meslek lisesi mezunu, teknik hizmetlerde veya sağlık hizmetlerinde de çalışıyor olabilir. Bu sınıflardan söz edilmemiş olması ilgilinin gih kapsamında çalıştığı anlamına da gelmez. Sınıfı farklıysa hesaplama şekli değişecektir.
Benzer soru gelirse itiraz edip iptali sağlanabilir. Üzerinde uğraşıp hangi sonucu bulursanız bulun, başka bir aday başka sonuçlar bulabilir bu soruda.

Tesekkur ederim cozebildim nihayet. Soru acik degil o konuda katiliyrm size

Sayfa oluşturma zamanı: 0.348 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.