logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Askerlik Tecili

Daha
7 ay 3 hafta önce #13452 yazan ssavas06
Bir arkadaşınım askerlikle ilgili bir sorunu var. Durumu şöyle:

2015 tarihinde tezli yüksek lisansa başlamış. 2018 yılının ocak ayına kadar askerliğimi tecil ettirmiş. Ancak okula şuan devam edemiyor. Dolayısıyla tecil bitim tarihine kadar okul bitmeyecek. Bu yüzden , yüksek lisansı bu zamana kadar bitiremezse , ek süre veriliyor mu, yoksa tecil tarihi bittiği için askere mi gitmesi gerekiyor.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 3 hafta önce #13453 yazan osman1
İlgili yönetmelikte şöyle deniliyor "Azami eğitim süreleri kadar sevk tehirleri yapılan yükümlülerin sevk tehirli oldukları süreler içerisinde, kayıtları dondurulduğundan, izinli sayıldığından veya yükseköğretim kurumundan uzaklaştırma cezası aldıklarından lisansüstü öğrenimlerini belirlenen azami süreler içerisinde bitiremeyenler veya bitiremeyecekleri anlaşılanlar hakkında sevk tehirlerinin uzatılması teklif edilenlerin; kayıtlarının dondurulduğu, izinli sayıldığı veya yükseköğretim kurumundan uzaklaştırıldığı süre kadar sevk tehirleri uzatılabilir."

Buna göre, hakkında sevk tehiri süresinin uzatılması istenirse, askerliğin ertelenebileceğini düşünüyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.423 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.