logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

İl dışından sağlık kurulu (heyet) raporu alınabilir mi?

Daha
7 ay 3 hafta önce #13447 yazan emin emin
günlerdir araştırıyorum ama net bir cevap bulamadım. Yönetmeliğe göre alınamaz şeklinde yorumlar çoğunlukta. Ama uygulamada il dışından heyet raporu alanlar ve sorun yaşamayanlar da var.hatta ben bile eşime bir kaç kez il dışından heyet raporu almıştım doğum sonrası ve sıkıntı olmamıştı. Bu konuyu net olarak bilen ve mevzuata göre uygunluğunu anlatabilecek var mı acaba? Eğer mevzuata aykırı ise nasıl oluyor da il dışından heyet raporu alanlar olabiliyor?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
7 ay 3 hafta önce #13448 yazan emin emin
Yanlış yere acmisim konuyu özür dilerim. Uygun bölüme taşır misiniz lutfen

Daha
7 ay 3 hafta önce #13449 yazan isletmeci
İstediğin yerde rapor alabilirsin. Tek şart mesainde olman gerekirken il dışında olman sıkıntı olur. Gerisi önemli değil. Örnek verecek olursak, Pazar acilden giriş yaptın yatış verdiler, pazartesi de raporunu aldığında hiçbir sorun oluşmaz. Bu şekilde onlarca belki de yüzlerce rapor alındığına bizzat şahidim.

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emin emin

Daha
7 ay 3 hafta önce - 7 ay 3 hafta önce #13450 yazan metinc
İzin ve tatil günlerinde memuriyet mahalli dışından rapor alabilirsin. Öte yandan mesai saatlerinde memuriyet mahalli dışından alınan raporun gecerli olmayacağına dair aşağıdaki görüşe de bakabilirsin.

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/devlet-personel-baskanligi-gorusleri/izin/5339-mesai-saatleri-icinde-memuriyet-mahalli-disindan-alinan-raporlarin-hastalik-iznine-cevrilmesi.html
Son Düzenleme: 7 ay 3 hafta önce yazan metinc.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emin emin

Daha
7 ay 3 hafta önce #13451 yazan emin emin
Cevaplar için teşekkür ederim. Gümrük bakanlığı taşrada 24 saat esasına gore çalışıyorum. Bu durumda izin günüm nöbette olmadığını gün oluyor.yani normalde mesai günü oluyor. Özel. Bir duzenleme de mevcut değil. Sanırım kurumlara gore değişiyor durum

Daha
7 ay 1 gün önce #13706 yazan nar
Merhaba
18 ay kanser ruh hastaligi veya verem gibi hastaliklardan birinden oturu rapor alan birinin bu sure bittikten sonra yine 18 ay daha rapor alabilme hakkinin dogmasi icin ayrica hastaligi devam etmektedir seklinde bir saglik kurulu raporu mu almasi gerekmektedir? Yoksa 18 aydan sonra da aynen rapor almaya devam etmesi ayni hastaliginin devam ettigini mi gosterecektir?
Tesekkurler

Daha
7 ay 1 gün önce #13707 yazan osman1
Bir hastalık nedeniyle 18 ay rapor kullanan memurun göreve başlayabilmesi için iyileştiğine dair rapor alması gerekiyor. Bu nedenle, ya iyileşmiş olacak ya da verilecek hastalık raporlarıyla hastalığın devam ettiği görülecek. Aralarda başka hastalıklardan dolayı rapor alınması, bir hasatlıktan dolayı alınan rapor toplamını etkilemeyecek, diğer hastalıklar için alınan raporlar düşüldükten sonra uzun süreli rapor hesaplaması devam edecek.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nar

Daha
3 ay 6 gün önce #14457 yazan nar
Sonradan engeli oluşan bir memur yetkili bir hastaneden belli bir yüzde ile engelini belirledikten sonra sgk ya emekliliğe müracaat ettiğinde, mutlaka seni biz sevk etmeliydik der mi? Rapor yeni tarihli bile olsa da.. Yoksa bunu talep etmeyedebilir mi?
Teşekkürler

Daha
3 ay 6 gün önce #14458 yazan osman1
SGK, rapor alınan hastaneye, hastalığa ve belirtilen engel oranına göre farklı bir tutum takınabilir. Ancak sonuçta kendi sağlık kurulu nihai değerlendirmeyi yapacaktır.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: nar

Daha
3 ay 3 gün önce #14484 yazan nar
Çalışamaz raporuyla Malüliyet veya engellilik için kuruma başvuran birisi sgk tarafından cevap gelene kadar raporlu mu sayılır yoksa ayrıca o dönem boyunca da istirahat raporu düzenlenmeli midir? Teşekkürler

Sayfa oluşturma zamanı: 0.427 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.