logo yeni siyah

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

İşçi memur ayrımı kalkacakmış

Daha
3 yıl 2 ay önce #1355 yazan metinc
Başbakan bugün yaptığı konuşmada işçi memur ayrımı aklkacağını söylemiş. Hatta aynen şöyle "İşçi, memur farkını kaldırmaya çalışıyoruz" diyen Erdoğan, Batı'nın bunu büyük oranda başardığını altını çizdi, "İşçi memurun, memur işçinin ne aldığına bakıyor. Çalışırken de ona bakıyor, emekliyken de ona bakıyor. Gelin bunu 'çalışanlar' olarak düzenleyelim" demiş.

Bir ara akp yeni anayasayada kamu çalışanı diye yeni bir şey oluşturmaya çalışıyordu. böyle bir çalışma memurun iş güvencesini kaybetmesiyle sonuçlanabilir kesinlikle karşıyım. Gerçi seçimden önce zor ama seçimlerden sonra olabilir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #1357 yazan scooby doo
memurada 3 ayda bir , 1 maaş verilmesi gerekir.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1362 yazan scandisk
İş Güvencemize sahip çıkalım, çalışan mantığına karşı çıkalım.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1371 yazan ssuzan
işçi beden işi yapıyor memur daha çok kafa işi. birbiriyle alakalı görmüyorum ben.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1374 yazan turanaga
Bu da tutulması mümkün olmayacak bir söz gibi kalacak sanırım.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1380 yazan Fatihsolmaz
İyi birşeymi, kötü birşeymi anlayamadım. Bu ayrımın kalkması bizler için olumlu/olumsuz ne gibi etkileri olur sizce.

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1426 yazan salih kanat
işçi memur ayrımının kalkması demek heralde memurlarıda iş kanunundaki kurallara göre çalıştırmak demek. Kıdem tazminatını verip şutlamak demek. Benim anladığım budur gerçekleşeceğinede inanmıyorum.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1448 yazan metinc
Bugün memur sen bile buna karşı olduğunu söylemiş. hayret ettim nasıl böyle bir ifade kullanabilmişler ama bu o kadar açık bir şekilde memur aleyhine bir durumki heralde istemeye istemeye karşıyız dediler.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1449 yazan turanaga

metinc yazan: Bugün memur sen bile buna karşı olduğunu söylemiş. hayret ettim nasıl böyle bir ifade kullanabilmişler ama bu o kadar açık bir şekilde memur aleyhine bir durumki heralde istemeye istemeye karşıyız dediler.

Hayter etmeye gerek yok bence. Memur işçi ayrımı kalkarsa, işçilerin sendika kültürünün kendi sendikacılık ?! anlayışılarıyla uyuşmayacağından, kalitelerinin ortaya çıkacağı ve dışlanacakları endişesini taşımışlardır.

Daha
3 yıl 2 ay önce #1533 yazan emircan alim
Bizim maaşlarda yükselecekmi, emekli maaşları ne olacak peki, vs. vs. Sonra grev hakkımız olacakmı , e tabi grev hakkı olursa lokavt hakkı yani THY deki gibi çalışanı işten atma hakkı da olacak tabi. Hayırlı olmaz gibi görünüyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.404 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.