logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

HATALI İNTİBAK

Daha
9 ay 3 hafta önce #12965 yazan emin55
MERHABA,
14/06/2002 LİSE MEZUNİYETİ(HAZIRLIK"3+1")----36/6-B FIKRASI
05/09/2007 İLK ATAMA (LİSE MEZUNU/2006 KPSS ORTAÖĞR)
12/07/2007 LİSANS MEZUNİYET(FEN-EDEB/ BİYOLOJİ)-36/5. FIKRASI
HİZMET SÜRESİ:1 YIL 3 AY 5 GÜN(10/11/2008 İTİBARI İLE)

VERİLERİ DOĞRULTUSUNDA 10/11/2008 TARİHLİ BELGE İLE İNTİBAKIM 7/3 OLARAK YAPILDI.
06/08/2010 TARİHİNDE Y.LİSANS TAMAMLADIM. SON DURUMUM 4/2(05/09/2015). 2005 SONRASI GÖREVE BAŞLAYANLARA VERİLEN 1 DERECE İŞLEMLERİ SIRASINDA İLÇE ÖZLÜK BİRİMİ TARAFINDAN DURUMUMDA BİR ANORMALLİK OLDUĞU BİLDİRİLDİ. YOĞUNLUK SEBEBİ İLE HENÜZ HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMADI.
BU DURUMDA SİZCE DERECE VE KADEMEM NE OLMALIDIR. MEVCUT DURUMDA HERHANGİ BİR MÜDAHALEM OLMADIĞI AŞİKARDIR.HATA OLMASI DURUMUNDA GERİYE DÖNÜK NASIL BİR İŞLEM YAPILABİLİR. BENİM BU DURUMDA HAKLARIM NELERDİR.
BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
9 ay 3 hafta önce #12980 yazan papatya

emin55 yazan: MERHABA,
14/06/2002 LİSE MEZUNİYETİ(HAZIRLIK"3+1")----36/6-B FIKRASI
05/09/2007 İLK ATAMA (LİSE MEZUNU/2006 KPSS ORTAÖĞR)
12/07/2007 LİSANS MEZUNİYET(FEN-EDEB/ BİYOLOJİ)-36/5. FIKRASI
HİZMET SÜRESİ:1 YIL 3 AY 5 GÜN(10/11/2008 İTİBARI İLE)

VERİLERİ DOĞRULTUSUNDA 10/11/2008 TARİHLİ BELGE İLE İNTİBAKIM 7/3 OLARAK YAPILDI.
06/08/2010 TARİHİNDE Y.LİSANS TAMAMLADIM. SON DURUMUM 4/2(05/09/2015). 2005 SONRASI GÖREVE BAŞLAYANLARA VERİLEN 1 DERECE İŞLEMLERİ SIRASINDA İLÇE ÖZLÜK BİRİMİ TARAFINDAN DURUMUMDA BİR ANORMALLİK OLDUĞU BİLDİRİLDİ. YOĞUNLUK SEBEBİ İLE HENÜZ HERHANGİ BİR İŞLEM YAPILMADI.
BU DURUMDA SİZCE DERECE VE KADEMEM NE OLMALIDIR. MEVCUT DURUMDA HERHANGİ BİR MÜDAHALEM OLMADIĞI AŞİKARDIR.HATA OLMASI DURUMUNDA GERİYE DÖNÜK NASIL BİR İŞLEM YAPILABİLİR. BENİM BU DURUMDA HAKLARIM NELERDİR.
BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

Sayın EMİN55,
5.9.2007 tarihinde memuriyete başlamışsanız ve memuriyetten hiç ayrılmamış ve aylıksız izin (askerlik hariç) kullanmamışsanız;
-Lise hazırlık sınıfı nedeniyle 1 kademeden
-Biyolog unvanı almış olmanızdan dolayı 1 dereceden
-Yüksek lisans yapmış olmanız nedeniyle 1 kademeden
-2007 yılında göreve başlamış olmanız nedeniyle ileve 1 derece den
yararflanmışsanız, 5.9.2015 tarihi itibariyle 4/2 olmanız gerekecektir. Yani son durumunuz itibariyle herhangi bir hata olmadığı görülmektedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emin55

Daha
9 ay 3 hafta önce #12984 yazan emin55
Öncelikle teşekkür ederim.
2005 sonrası göreve başlayanlara verilen 1 derece bana verilmedi. Sebebi ise zaten olmam gereken derece / kademede bulunmam. Ancak şu durumda hata olduğu bariz. Ancak hata dahi olsa 2008 yılından bu yana defalarca terfii aldım. Yapılan hata geriye dönük nasıl düzenlenir veya düzenlenebilir mi? Ücret iadesi isteği mümkün müdür? Sözleşme gereği verilen derece hakkı şu durumda verilemeyebilir mi? Haklarımız nelerdir. Şimdiden teşekkürler.

Daha
9 ay 3 hafta önce #12986 yazan papatya

emin55 yazan: Öncelikle teşekkür ederim.
2005 sonrası göreve başlayanlara verilen 1 derece bana verilmedi. Sebebi ise zaten olmam gereken derece / kademede bulunmam. Ancak şu durumda hata olduğu bariz. Ancak hata dahi olsa 2008 yılından bu yana defalarca terfii aldım. Yapılan hata geriye dönük nasıl düzenlenir veya düzenlenebilir mi? Ücret iadesi isteği mümkün müdür? Sözleşme gereği verilen derece hakkı şu durumda verilemeyebilir mi? Haklarımız nelerdir. Şimdiden teşekkürler.

Sayın EMİN55,
10/11/2008 tarihli olarak söz ettiğiniz belgede, 7/3 olarak görnen derece kademenizin aslında o tarihre 8/3 olması gerekiyordu.
Bir belgede 7/3 olduğunuzun yazması başka bir şey, o dönemde ve izleyen dönemlerde hakkınızda özlük hakları bakımından yapılan tüm işlemlerde 7/3 ve buna göre yapılan terfilerin esas alınması başka bir şeydir.
Eğer sadece bir evrakta yazan bir bilgi ise ve örneğin maaş hesaplamanız 8/3 olarak yapılmış ise hakkınızda yapılmış bir hatadan söz edemeyiz. Ancak o tarihte maaş ödemelerinizin 7/3'ten yapılması ve izleyen dönemlerde de buna göre yapılan terfilere istinaden maaşınızın ödenmiş olması durumunda bazıhaklarınızın varlığından söz edebiliriz.
Benzer konularda Danıştay tarafından verilen kararlarda; hatalı terfi işleminin yapıldığı tarihten itibaren 6 yıldan fazla süre geçmiş olması ve bu dönem içerisinde çeşitli defalar usulüne uygun kademe ilerlemesi veya derece yükselmesi yapılmış olunması durumunda idari istikrar gereği hatalı terfilerin geri alınmasının uygun olmayacağı, ancak yapılan hatalı işlemden sonra geçen sürenin daha kısa olması halinde ise fazladan verilen kademe ve derecenin geri alınabileceği yönünde değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Örnek Karar

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
8 ay 6 gün önce #13380 yazan emin55
merhaba.
yukarıda anlattığım duruma yönelik çalışma yapıldı ve 7 yıl önceki hatayı düzelttiler kendilerince. ve 2008 den bu yıla kadar olana fazla ödemeyi faizi ile birlikte talep ettiler. itiraz dilekçemi verdim. gelen cevaba göre dava açılacak. Danıştay kararı kişiyi bağlar deyip işlem yapmak ne kadar doğrudur bilemedim. işleri uzatmak ve gereksiz masraf açmaktan başka anlamı yok gibi görünüyor.

Daha
8 ay 6 gün önce #13381 yazan osman1
Maalesef her kurum ve her amir mevzuatı aynı okumuyor ve memur lehine düşünmüyor. Umarım, yargıdan beklediğiniz sonuç çıkar.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.412 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.