logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Memurluktan sayılmayan haller/süreler ?

Daha
10 ay 5 gün önce #12840 yazan karbeyaz
Herkese selamlar. İnternette araştırdım ama net bir bilgi bulamadım. Memuriyetten sayılmayan haller/süreler nelerdir bilgi verir misiniz ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
10 ay 5 gün önce #12841 yazan osman1
Çeşitli süreler var memuriyetten sayılmayan. Ama, siz hangi sürelerin memuriyetten sayılıp sayılmayacağı konusunda bilgi almak istediğinizi belirtirseniz cevap daha kolay verilecektir. 18 yaş öncesini mi, özel sektör hizmetini mi, askerlik mi, sözleşmelilik süresi mi, 65 yaş üstü hizmetler mi, geçici işçilik süresi mi vs öğrenmek istediğiniz?

Daha
10 ay 4 gün önce #12856 yazan karbeyaz
Memuriyette alınan sağlık raporları örneğin, ya da mazeret izinleri vb gibi haller memuriyet süresi içine mi dahil edilir ? Veya süreyi etkileyen başka haller var mıdır ? 2007 yılında memur oldum ve 10 yılı net olarak ne Zaman dolduracağım konusunda bilgi almak için öğrenmek istedim. 10 yılın sonunda mesleği bırakma durumum söz konusu.

Daha
10 ay 4 gün önce #12859 yazan osman1
Mazeret izinleri ve hastalık izinleri memuriyet süresine dahildir. 2 Ocak 2007'de memurluğa başlamış ve istifa etmeden görevinize devam ediyorsanız ve aylıksız izin kullanmamışsanız, 2 Ocak 2017 yılında 10 yılınız dolmuş olur. Aylıksız izinli olarak askerlik yapılan süreler de memuriyetten sayılmaktadır.

Daha
10 ay 2 gün önce #12866 yazan karbeyaz
çok teşekkür ediyorum askerlik süresini bilmiyordum bilginiz için teşekkürler

Daha
10 ay 1 gün önce #12886 yazan derya128
68/B UYGULAMASINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
a-Hizmet süresi şartı
Torba kadro uygulaması suretiyle atama yapılacak kadrolardan;
*Derecesi 1 olan ve ek göstergesi 5300 ve daha yukarı olanlar için, en az 12 yıl,
*Derecesi 1 veya 2 olan ve ek göstergesi 5300‘den az olanlar için, en az 10 yıl,
*Derecesi 3 veya 4 olanlar için, en az 8 yıl
hizmet süresi şartı aranır.

Buna göre 8 yılı doldurmak için ücretsiz izinde geçen sürelere doğum borçlanması ile tamamlayabilir miyim.??

Daha
10 ay 22 saat önce #12888 yazan papatya

derya128 yazan: 68/B UYGULAMASINDAN YARARLANMA ŞARTLARI
a-Hizmet süresi şartı
Torba kadro uygulaması suretiyle atama yapılacak kadrolardan;
*Derecesi 1 olan ve ek göstergesi 5300 ve daha yukarı olanlar için, en az 12 yıl,
*Derecesi 1 veya 2 olan ve ek göstergesi 5300‘den az olanlar için, en az 10 yıl,
*Derecesi 3 veya 4 olanlar için, en az 8 yıl
hizmet süresi şartı aranır.

Buna göre 8 yılı doldurmak için ücretsiz izinde geçen sürelere doğum borçlanması ile tamamlayabilir miyim.??

Sayın DERYA128,
Doğum borçlanması yapmanız halinde emekliliğe ilişkin haklarınız etkilenecektir. Borçlanma süreleriniz memuriyet hizmetinden ve 68/B kapsamında atanabilmek için gerekli hizmet sürelerinden sayılmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
7 ay 2 hafta önce #13460 yazan karbeyaz
tekrar iyi günler, kurumumla (egm) yaptığım görüşme sonrasında meslekteyken yaptığım askerlik süresi ile ilgili olarak, geçen sürenin memuriyetten sayılmadığını, eğer askerliği saydırma işlemi yaparsam memuriyetten sayılacağını söylediler. sizin dediğiniz gibi yoksa dedikleri gibi mi anlayamadım ?

Daha
7 ay 2 hafta önce #13461 yazan emin emin
Bildiğim kadarıyla 657 nin 83. Maddesine istinaden borçlanma olup olmadığına bakılmaksızın memuriyet sitenize ve kazanılmış hak aylığı ve emekli ödeneğine esas aylığa eklenmesi lazım. 5510 sayılı kanuna tabii değilseniz tabi ki

Daha
7 ay 2 hafta önce #13465 yazan papatya

karbeyaz yazan: tekrar iyi günler, kurumumla (egm) yaptığım görüşme sonrasında meslekteyken yaptığım askerlik süresi ile ilgili olarak, geçen sürenin memuriyetten sayılmadığını, eğer askerliği saydırma işlemi yaparsam memuriyetten sayılacağını söylediler. sizin dediğiniz gibi yoksa dedikleri gibi mi anlayamadım ?

Sayın KARBEYAZ;

Askerlikte geçen süreler, borçlanılmış olsun ya da olmasın, memuriyette geçmiş hizmet süreleri gibi değerlendirilmekte ve; memurların kazanılmış hak aylık derece/kademelerinin belirlenmesinde, yıllık izin süresinin hesabında, kıdem yılı süresinin belirlenmesinde, 68/B (torba kadro) kapsamında atamada esas alınan süre hesabında, görevde yükselmede toplam hizmet süresi hesabında tümüyle hesaplamaya katılmaktadır.
Bu hususların tamamı ile ilgili bilgiler 657 sayılı Kanun ve ilgili yönetmeliklerde, tebliğlerde yer almaktadır.
Durumunuza ilişkin mevzuat: 657 sayılı Kanun Madde 83;
"Devlet memuru iken muvazzaf askerlik hizmetini yapmak üzere silah altına alınanlardan askerlik görevini tamamlayıp memuriyete dönmek isteyenler, terhis tarihinden itibaren 30 gün içinde kurumlarına başvurmak ve kurumları da başvurma tarihinden itibaren azami 30 gün içinde ilgilileri göreve başlatmak zorundadırlar.
Bunların muvazzaf askerlikte geçen süreleri muvazzaf askerliğe ayrıldıkları sırada iktisap etmiş oldukları derecede kademe ilerlemesi yapılmak suretiyle değerlendirilir. Bu gibilerin muvazzaf askerliğe ayrılmadan önce işgal ettikleri kadroda kazandıkları kademe ilerlemeleri ayrıca gözönünde bulundurulur. Askerlik öncesi kademe ilerlemeleri ile askerlikte geçen süre toplamının 3 yılı aşan kısmı usulü dairesinde üst dereceye terfi ettikleri zaman bu derecede kademe ilerlemesi yapılmak suretiyle değerlendirilir."

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.388 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.