logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Gayrimenkul değerleme şirketinde sözleşme imzalamak

Daha
1 yıl 2 ay önce #11892 yazan peacelennon
Merhabalar
Ben Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Harita mühendisiyim. Değerleme lisansı sınavını geçtim ve tecrübe şartı ile ilgili SPK tarafından açılan eğitimde şöyle bir koşul bulunmaktadır:

Kurulca listeye alınmış gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından tam zamanlı istihdam edilen veya tam zamanlı istihdam edilmeksizin söz konusu şirketler ile sözleşme imzalamak suretiyle değerleme hizmeti veren...

Sorum şu: 657ye tabi bir memur istihdam edilmeksizin böyle şirketlerle sözleşme imzalamak suretiyle değerleme hizmeti verebilir mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 2 ay önce #11894 yazan metinc

peacelennon yazan: Merhabalar
Ben Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Harita mühendisiyim. Değerleme lisansı sınavını geçtim ve tecrübe şartı ile ilgili SPK tarafından açılan eğitimde şöyle bir koşul bulunmaktadır:

Kurulca listeye alınmış gayrimenkul değerleme şirketleri tarafından tam zamanlı istihdam edilen veya tam zamanlı istihdam edilmeksizin söz konusu şirketler ile sözleşme imzalamak suretiyle değerleme hizmeti veren...

Sorum şu: 657ye tabi bir memur istihdam edilmeksizin böyle şirketlerle sözleşme imzalamak suretiyle değerleme hizmeti verebilir mi?

Özel bir şirketle sözleşme imzalayarak onun bir çalışanı olman ticari faaliyet yasağı kapsamına girmektedir. Ancak kanun bir istisna tanımış ise çalışman mümkün olabilir..

Daha
1 yıl 2 ay önce #11902 yazan Ekspermedia
1- memur iseniz aldığınız değerleme uzmanı lisansınjzj hiç bir şekilde sektörde kullanamazsınız, yukarıda söylrndiği gibi. Nasıl memuriyetiniz özel sektörde iş yağınca biter ise lisanssınız da farklı bir iş kolu durumunda geçersiz olur.

2- spl nin açacağı kursa katılım hakkınız bulunmamaktadır.

3- lisansınız elinize ulaştıktan 3 ay içinde tdub a başvurup üyliği gerçekleştrip dondurmanız gerekmektedir.

4- ilk üyelikte 500 tl aidatı ödeyip dondurma işlemini gerçekleştirmelisiniz...

5- Bu lisans ne işe yarar derseniz şu anda hiç bir şeye...
Çünkü siz şu anda devlet memurusunuz. Şayet devlet kurumunuzu bırakır da bi altı ay gibi bir süre de değerleme sektöründe çalılırsanız o zaman Spl nin kursuna katılabilirsiniz...

6- spl nin açacağı kursa katılmadıkça yada 3 sene sektörde çalılmadıkça lisans sadece elinizde bir kağıttan ibarettir...

Bu işte çok para var mantığında iseniz sektöre girmeyin... Emin olun şu an da daha çok kazanıyorsunuz dur...

İyi çalılmalar...

Ekspermedia

Sayfa oluşturma zamanı: 0.330 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.