logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

askerden dönüş

Daha
1 yıl 4 ay önce #11603 yazan hasan28
merhabalar. 657 tabi 2 yıllık memur iken askere gittim ve döndüm. Şimdi göreve başlamak için başvuru süresi 30 gün olduğu kanunlarda yazıyor. Bende hemen başlamak istemiyorum. Terhis tarihinden itibaren 26 gün kadar tatil yapsam sonra kurumuma gitsem kurum sorun çıkarır mı acaba. Birde ne gerekiyor tekrar başvuru yaparken acaba.
teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce #11604 yazan papatya

hasan28 yazan: merhabalar. 657 tabi 2 yıllık memur iken askere gittim ve döndüm. Şimdi göreve başlamak için başvuru süresi 30 gün olduğu kanunlarda yazıyor. Bende hemen başlamak istemiyorum. Terhis tarihinden itibaren 26 gün kadar tatil yapsam sonra kurumuma gitsem kurum sorun çıkarır mı acaba. Birde ne gerekiyor tekrar başvuru yaparken acaba.
teşekkürler.

Sayın HASAN26,

Terhis oladuğunuz tarihten itibaren kurumunuza müracat etmeniz gereken süre 30 gün olduğundan, 30 güne kadar tatil yabilirsiniz. Öte yandan, kurumunuza başvuracağınız tarihten itibaren de hemen göreve başlatılmanız mümkün olabileceği gibi bu süre 30 güne kadar da olabilir.

Terhis tarihinizi izleyen günü 1. gün olarak sayıp 30 uncu gün mesai bitimine kadar kurumunuza dilekçe ile başvurmanız gerekecektir. Dilekçede askerlik görevinizi tamamladığınızı ve göreve başlamak istediğinizi belirtmeniz kısaca yeterli olabilir. Dilekçenize terhis belgenizin bir örneğinin eklenmesi de istenebilir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 4 ay önce #11606 yazan scandisk
kanun 1 ay hak vermiş bu fırsatı değerlendir iyice dinlen git

Sayfa oluşturma zamanı: 0.424 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.