logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

aday memurluk süresine askerliğin etkisi

Daha
1 yıl 4 ay önce #11498 yazan ertu35
02.09.2013 tarihinde göreve başladım. 17.12.2014 tarihinde başlamak üzere 6 aylık askerlik görevimi yaptım ve 18.06.2015 tarihinde tekrardan görevime döndüm. Askerlikten önce kurumum tarafından hiçbir adaylık eğitimi almadım ve süreç başlatılmadı. Süreç şimdi başlatılacak ve benim sorum şu:
Azami 2 senede kalkması gerek adaylık sürecine askerlik süresi dahil midir.
Yani ben şu anda 16 aylık aday memur muyum yoksa 16+6 (askerlik) = 22 aylık aday memur muyum ? Teşekkürler.

İkinci bir sorum ise aday memurluk eğitim süreleri iş günü mü oluyor ? Örneğin belirtilen asgari 2 aylık staj süresi 60 iş günü müdür ? teşekkürler..

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce #11500 yazan Kül Tigin
Sayın ertu35
Adaylık süresinin hesabında fiilen Devlet memuru olarak geçirilen süreler dikkate alınır. Yani asgari bir, azami iki yıl olarak belirlenen süreye askerlik, doğum izni vb. süreler dahil değildir. Aynı şekilde bu sürenin hesabında iş günü hesabı yapılmamaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 4 ay önce #11508 yazan ertu35
Fiilen devlet memuru olarak geçen sürenin hesaplanması mevzuatta nerede geçiyor diye göstermemi istiyor müdürlerim benden de yardımcı olabilir misiniz acaba ?

Daha
1 yıl 4 ay önce #11509 yazan nazli
657 sayılı Kanun, aday olarak atanmış Devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz diyor. Bu süreye aylıksız izinde geçirilen sürelerin dahil edilmesi mümkün değildir. Çünkü adaylık süresinde çeşitli eğitim ve staj yapılması gerekir. Ancak aylıksız izin dışındaki süreler adaylık süresine dahil edilir.

Memurunyeri.com'da yer alan bir yazı da konuya ilişkin ayrıntılara yer verilmiş. YAZI

Daha
1 yıl 4 ay önce #11541 yazan semazen
personel mevzuatını bilmeyen müdürmü?

Sayfa oluşturma zamanı: 0.344 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.