logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Ertelemeli cezası olanlar buraya

Daha
1 yıl 4 ay önce #11472 yazan hukukentak
2011 yılında yaralamadan dolayı kamu davası suçum ertelenmişti 5 yıl süreyle. 1 yıl 7 ay ceza görünüyordu. Bu memur olmama engel midir ? Ertelemeli kamu davaıları 5 yıl süreden sonra herhangi başka bir suç işlememek koşulu ile siliniyor, bu memuriiyet için de geçerli değil mi ?? Yani memur olabilecek miyim ? :blink:

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 4 ay önce #11473 yazan metinc

Daha
1 yıl 4 ay önce #11474 yazan hukukentak
Bu bilgilerin çoğunu defalarca okudum ama kesin bi sonuç elde edemedim, bazı bölümlerde suça rağmen olunabileceği bazı bölümlerde olunamayacağı belirtiliyor. Ben hangisini esas alacağım ? Kpss hazırlanma durumum var ama böyle bi sorun var.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11475 yazan metinc
Görüşün söylemek istediği kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alanların devlet memuru olamayacakları hususudur. Ancak bu durumdaki kişiler memnu hakların iadesi kararı alırlarsa memur olabilirler. Tabi bu suçun, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçları olmaması gerekir.
Verdiğin bilgilere göre memur olmak için memnu hakların iadesi kararı alman gerekir.

Daha
1 yıl 4 ay önce #11476 yazan hukukentak
Teşekkürler sayın hocam.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.367 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.