logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

asil şartları taşımadan vekaleten bir kadroya atanmak

Daha
1 yıl 6 ay önce #11219 yazan agatoran
Merhaba dostlar ve özellikle editör arkadaşlar vekalet ile ilgili bir sorum olacak. Bir kadroya vekaleten bakmak istiyorum ama asilde aranan şartları taşımıyorum. bu durumda vekaleten atanabilirmiyim? Teşekkürler şimdiden

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 6 ay önce #11220 yazan papatya

agatoran yazan: Merhaba dostlar ve özellikle editör arkadaşlar vekalet ile ilgili bir sorum olacak. Bir kadroya vekaleten bakmak istiyorum ama asilde aranan şartları taşımıyorum. bu durumda vekaleten atanabilirmiyim? Teşekkürler şimdiden

Sayın AGATORAN,
Bir kadroya vekaleten atanabilmek için, o kadroya asilin atanmasında aranan şartlara sahip olunması gerekiyor. (Sınavla atama yapılan kadrolar için ise sınava girebilme şartlarını taşımak)

Asilde aranan şartları taşımadan bir kadroda ilgili amir tarafından görevlendirilmeniz durumunda, böyle bir görevlendirmenin yasal dayanağı olmayacaktır. Tedviren görevlendirme diye adlandırılan bu şekilde görevlendirmelerde, sorumluluğun bu görevlendirmeyi yapan amirde olacağını ve bu görevlendirmeden dolayı herhangi bir hak elde edemeyeceğinizi düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 6 ay önce #11221 yazan agatoran
kurumda bu şekilde atananlar var ama

Daha
1 yıl 6 ay önce #11222 yazan papatya

agatoran yazan: kurumda bu şekilde atananlar var ama

Sayın AGATORAN,
Belirtiğiniz şekilde bir işlem varsa, personel mevzuatı bakımından bunu vekaleten atama şeklinde değil mevzuatta olmayan ancak uygulamada kullanılan tedviren görevlendirme olarak nitelendirebiliriz.
Bu şekilde yapılan görevlendirmelerden dolayı, ilgililere herhangi ilave bir ödeme yapılmaz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.354 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.