logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

zorunlu hizmet

Daha
1 yıl 7 ay önce #11053 yazan mustafa66700
MRB

EŞLERDEN İKİSİ DE MEMUR OLAN VE FARKLI KURUMLARDA ÇALIŞAN ÇİFTLERDEN BİRİSİ ZORUNLU HİZMET SÜRESİNİ TAMAMLAMIŞSA DİĞER EŞİN ZORUNLU HİZMETTEN MUAF OLACAĞINA DAİR İLGİLİ MEVZUATA ULAŞAMIYORUM .BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ? AÇIK BİR ŞEKİLDE HÜKÜM BULUNUYOR MU? KANUN VE YÖNEMELİKTE
İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 7 ay önce - 1 yıl 7 ay önce #11054 yazan scandisk
Araştırma görevlilerinin mi kastediyorsun? Öyleyse sanırım 2547 nin 35 inci maddesini soruyorsun
Yurt içi veya yurt dışında yetiştirilen öğretim elemanları, genel hükümlere göre
bağlı oldukları yükseköğretim kurumlarında mecburi hizmetlerini yerine getirmek zorundadırlar. (Ek cümle: 19/11/2014-6569/26 md.) Bu mecburi hizmet, eş durumu ve sağlık mazeretleri hariç olmak üzere başka yükseköğretim kurumlarında ve kamu kurum ve kuruluşlarında yerine getirilemez. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyenlere, yükseköğretim kurumlarında görev verilmez. Özel kanunlarla getirilen mecburi hizmet çalışmaları bu hüküm dışındadır.
Son Düzenleme: 1 yıl 7 ay önce yazan scandisk.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 7 ay önce #11056 yazan mustafa66700
Öğretim elemanı değilim 657 4 A olarak çalışıyorum. bahsettiğim konu ile ilgili açık bir hüküm bulamadım .

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 7 ay önce - 1 yıl 7 ay önce #11057 yazan Kül Tigin
Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik Madde 11:
Zorunlu Hizmet Süresi Tamamlanmadan Yapılabilecek Yer Değiştirmeler 
Madde 10 – Hizmetin gereği olarak 11 inci maddede ya da memurun isteği üzerine, 12 nci maddede belirtilen nedenlerle bu Yönetmeliğin 5 ncı maddesinde belirtilen zorunlu çalışma süreleri tamamlanmadan yer değiştirme suretiyle atanma yapılabilir. (1)

Burada bahsi geçen 12 nci madde:
Sağlık, aile birliği ve can güvenliği mazeretlerinin belgelendirilmesi halinde, hizmet bölgelerindeki ve/veya hizmet alanlarındaki zorunlu çalışma süreleri tamamlanmadan memurun isteği üzerine yer değiştirme suretiyle ataması yapılabilir. Sağlık ve aile birliği mazeretlerine dayalı olarak yer değiştirmeye tabi tutulan memur, mazeretinin devam ettiğini her yıl Ocak ayında alacağı belgeyle belgelendirmek zorundadır. Zorunlu çalışma süresini sağlık veya aile birliği mazeretine dayalı olarak tamamlamamış olan memur mazeretinin sona ermesi durumunda, zorunlu hizmet süresinin eksik kalan kısmını tamamlamak zorundadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 7 ay önce yazan Kül Tigin.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Sayfa oluşturma zamanı: 0.446 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.