logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

Daire Başkanıyım ve istifa etmek istiyorum

Daha
1 yıl 8 ay önce #10965 yazan hodoras
Bir büyükşehir belediyesinde Daire Başkanıyım. Yaklaşık 5 yıldır asil daire başkanı olarak görev yaptım. Hiç bir disiplin suçum da memuriyetimde bulunmuyor. Belediye başkanı ve siyasi ekibiyle ters düştüm, korkunç bir psikolojik baskı altındayım , ancak beni görevden de almıyor. Kadromu kaybetmemek ve sonrasında yaptırımlara uğramamak için ben de istifa edemiyorum. Kadromu kaybetmeden bu görevden kurtulma yönünde hukuki haklarım var mı? Psikolojik baskı sonucu depresyondayım, doktorum 2 ay rapor verebileceğini , iyileşemezsem heyet yönünde bu raporların devam edeceğini söyledi. Depresyon raporunu kadromu almakta kullanabilirler mi? THS ye bağlı mühendisken DB oldum. 1/4 deyim ve yaş emekliliğime daha 3 yıl var. Lütfen bilginizi paylaşınız.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 8 ay önce #10966 yazan rene
Böyle bir durumda mobbing davası acarak haklarınızı arayabilirsiniz. Ayrıca size karşı yapılan herseyi tektek tarih, saat ve şahitler vs... şeklinde detaylı not almanızı öneririm...

All is Well

Daha
1 yıl 8 ay önce #10967 yazan nazli
Deprasyona bağlı uzun süreli rapor almanız halinde, yöneticilik görevini yapma bakımından sıkıntı olacağı gerekçe gösterilerek görevden alınabilirsiniz.
İdare ile ters düşünce maalesef yapılabilecek şeyler fazla olmuyor. mobbing uygulandığı gerekçesiyle dava açmanız mümkün olabilmekle birlikte, bu davayı kazanmanızın da anlattığınız sorunları çözeceğini sanmıyorum.
Eğer daire başkanlığında 2 yıldan fazla görev yapmış ve makam/görev tazminatına hak kazanmışsanız, daire başkanı ve mühendis ek göstergesi 3600 olduğu için görevden alındığınızda emeklilik bakımında hak kaybınız olmaz. sadece emekli oluncaya kadar geçecek sürede maaşınızı daire başkanı olarak değil de atandığınız kadroya göre almış olursunuz.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10968 yazan hodoras
Bu kadar hızlı cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Nakil talebinde bulunmuştum. Mobbing davası muhtemelen muvaffakatta sorun çıkaracaktır. Nakil talep ettiğim yerden de olumlu cevap gelmeyebilir. Bu nedenle sağlık şartlarımı öne çıkarıp görevden alınmak istiyorum. Görevden alındığımda , kadromu alma şansları biraz zor. Ama kendim istifa edersem sizin dediğiniz gibi olacak ve muhtemelen daha fazla uğraşacaklar , düz mühendis olarak. Sanırım kadromu kaybetmeden kurtulmam da mümkün değil.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10969 yazan hodoras
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ancak mobbing davası açmayı düşünmüyorum. Sadece yürüttüğüm aktif daire başkanlığı görevinden geçici yada kalıcı (kızak) olarak kurtulmak istiyorum. Mevcut şartlar sağlığımı zorluyor. Oldukça da stratejik bir yatırım daire başkanıyım. Mobbingi ispat etmem ya da şahit bulmam çok zor zaten. 10 gün bile uzaklaşssam işler arapsaçına döner. Depresyon gibi bir raporla 2 yada 4 ay uzak kalmam durumda yerime mecburen birini aktive etmek zorunda kalacaklardır diye düşünüyorum. Döndüğümde vekilin pozisyonu konusunda ısrarcı olmazsam kadro konusu gündeme gelmez diye düşünüyorum.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10970 yazan scandisk
Sağlık herşeyden önemli. Böyle bir durumda kalsaydım mutlaka istifa ederdim.

Daha
1 yıl 8 ay önce #10972 yazan osman1
Emekliliğinize kısa süre kalmış. sağlık en eönemlisi. zaten emeklilik haklarında da değişen birşey olmayacak. görevden ayrılmanız sağlığınıza iyi gelecekse ayrılın bence.

Daha
1 yıl 7 ay önce #11007 yazan hodoras
Teşekkürler. Nakil olanaklarını araştırmaya başladım. Sanırım o da seçimlere kadar zor. Sadece düz mühendis olduğum günleri özledim açıkçası. Idarecilik artık yapılması en zor işlerden. Ama taliplisi de çok. Çelişki benim için.

Daha
1 yıl 7 ay önce #11076 yazan kemal cebi
bizimkide istifa etsede kurtulsak

Daha
1 yıl 7 ay önce #11124 yazan azorka67
GARANTİ BANKASINDAKİ REKLAM GİBİ BAŞKA BİR ARZUNUZ SAYIN DAİRE BAŞKANIM

Sayfa oluşturma zamanı: 0.459 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.