logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

derece kademe sorunu???

Daha
1 yıl 9 ay önce #10442 yazan emrah aslan
Sayın editörler ben 2012 yılında önlisans mezunu olarak ,maliyeye hizmetli olarak girdim. girdiğimde derecem 10 kademem 2 idi.
2 sene sonra asaletimi aldığımda , yapmış olduğum 15 aylık askerliğimde sayılarak 9/2 oldum.

son kpss atamasıyla içişleri bakanlığına teknisyen olarak atanıp yeni işime başladım , ama derece ve kademede bir değişiklik olmadı.
benim öğrenmek istediğim :
1)teknik hizmetler sınıfına geçtiğim için 1 derece almam gerekmiyormu?
2)ayrıca ben liseyi 4 sene olarak okudum. bu durumun derece kademeye bir etkisi varmı.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce #10444 yazan isletmeci
Önlisans mezunu olarak mı atandınız teknisyenliğe ?

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10445 yazan emrah aslan
hayır alttan tercih yapıp lise düzeyinde atandım.

Daha
1 yıl 9 ay önce - 1 yıl 9 ay önce #10446 yazan papatya

emrah aslan yazan: Sayın editörler ben 2012 yılında önlisans mezunu olarak ,maliyeye hizmetli olarak girdim. girdiğimde derecem 10 kademem 2 idi.
2 sene sonra asaletimi aldığımda , yapmış olduğum 15 aylık askerliğimde sayılarak 9/2 oldum.

son kpss atamasıyla içişleri bakanlığına teknisyen olarak atanıp yeni işime başladım , ama derece ve kademede bir değişiklik olmadı.
benim öğrenmek istediğim :
1)teknik hizmetler sınıfına geçtiğim için 1 derece almam gerekmiyormu?
2)ayrıca ben liseyi 4 sene olarak okudum. bu durumun derece kademeye bir etkisi varmı.

Sayın ASLAN,
Meslek lisesi mezuniyetinize istinaden Teknisyen kadrosuna atanmışsanız, bu atamadan dolayı ilave 1 derece ilerlemesinden yararlanamazsınız.
Liselerdeki normal öğrenim süresinin 3 yıl olduğu dönemde 4 yıllık liseden mezun olmuşsanız, bu durumdan dolayı 1 kademe ilerlemesi fazladan yapmanız gerekir. (Liselerin tamamında öğrenim süresi 4 yıl iken, liseden mezun olmuşsanız, ilave kademe ilerlemesi alamazsınız)

Teknisyen kadrosundaysanız ve 2 yıl süreli yükseköğrenim mezunuysanız, ayrıca askerlik süresi dahil 3 yıldan fazla ve 4 yıldan az hizmet süreniz var ise 9/2' de olmanız gerkir. Ancak lise öğreniminizin yukarıda belirttiğim şekilde 4 yıl ise, o zaman da şu an itibariyle 9/3 olmanız gerekir diye düşünüyorum.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: emrah aslan

Daha
1 yıl 9 ay önce #10447 yazan emrah aslan
teşekkür ederim papatya hanım.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10453 yazan isletmeci
1-Teknisyen olduğunuzdan dolayı 1 dereceden yararlanamazsınız.
2- Liseyi 2005 yılından önce okuduysanız(Papatya Hanım'ın dediği gibi liseler 3 yıl iken siz 4 yıl okuduysanız) 1 kademeden yararlanabilirsiniz.

Kitap en ketum bir mürşittir.Öğretir,fakat öğrettiğini söylemez.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.357 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.