logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

imtibakta emsal uygulaması

Daha
1 yıl 9 ay önce #10397 yazan karslı
merhabalar,

üst öğrenimi bitirmesi nedeniyle intibakı yapılcak olan memurun emsale takılması halinde
emsal himetinin esas alınacağı bilinmektedir.
acaba intibakı yapılan memurun memuriyetten önceki askerlik hizmet süreleride emsal hizmetine dahil olur mu
yoksa sadece emsalin hesaplanan hizmetlerimi değerlendirilir

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 9 ay önce - 1 yıl 9 ay önce #10406 yazan metinc
yanlış anlamadıysam emsal hesaplanırken memuriyetten önceki askerlikte hesaba katılırmı diye soruyorsun? Soru böyle ise katılmaz.
Altta linkini verdiğim tartışmada sana fikir verecektir
http://memurunyeri.com/forum/memurlarla-ilgili-diger-konular/560-657-36-a-12-d-maddesine-gore-yapilacak-intibakta.html
Son Düzenleme: 1 yıl 9 ay önce yazan metinc.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10412 yazan osman1
Emsal uygulamasında, memuriyet öncesinde yapılan askerlik hizmeti hesaplamaya dahil edilmez.
Eğer dahil edilmek istenecek ise, o zamanda emsal personel de askerliğini yapmış olan personel olacaktır ki, bu iki durum arasında sonuç itibariyle herhangi bir fark olmayacaktır.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10415 yazan musti21
linkini verdiğiniz tartışma bana aitti... benim memuriyete girmeden önce yaptığım 18 aylık askerlik hizmetimin emsalimin hizmetinden sayılması ile ilgili idare mahkemesine dava açtım ve kazandım... idare kararı danıştaya temyiz etti... ancak idare mahkemesi kararını danıştayın daha önce verdiği emsal karar üzerine verdi... bakalım şimdi danıştay kararını bekliyorum...

Daha
1 yıl 9 ay önce #10420 yazan metinc
umarım kazanırsınız farklı bir uygulamaya gidilebilir bu sebeple

Sayfa oluşturma zamanı: 0.324 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.