logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

5 yıl nakil yasağı

Daha
1 yıl 10 ay önce #10336 yazan 47sirac
SELAM . İLÇE BELEDİYESİNDE GÖREV YAPMAKTAYIM. 01.01.2012 SÖZLEŞMELİ GİRİŞ YAPMIŞTIM.
15/10/2013 TE MEMUR OLDUM .ELEKTİRK TEKNİKERİYİM. işe giriş:15/10/2013- 6495 SAYILI KANUNUN İLE devlet memuru oldum. 5 yıl yasağımız var. kurum değiştiremiyoruz. ben aNKARA DA milletvekili danışmanı olacağım.
Bu konuda yol gösterebilirmisiniz. Nasıl gidebilirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10337 yazan Kül Tigin
Milletvekili danışmanları kadroları ile atanmamaktadır. Geçici görevlendirme yoluyla milletvekili danışmanı olarak görevlendirilmekte, kadroları kurumlarında kalmaktadır. Dolayısıyla nakil yasağı kapsamına girmezsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
1 yıl 9 ay önce #10528 yazan HALİL1986
SAYIN YETKİLİLER İNŞALLAH BENİM SIKINTIMA BİR CEVAP BULABİLİRSİNİZ UMUDU İLE YAZIYORUM.

ŞAHSIN KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN BELEDİYESİNDE TEKNİKER OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. EŞİM İSE OSMANİYE MESLEK YÜKSEK OKULUNDA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK BİR YILDIR ÇALIŞMAKTA VE 4 AYLIK HAMİLE . DEMEK İSTEDİĞİM İKİMİZDE ÇOK SIKINTI ÇEKİYORUZ AKLIMA BİN BİR TÜRLÜ SORUNLAR GELİYOR ACABA GECE RAHATSIZLANDI MI ? İKİNCİ ÖĞRETİM DERSİNDEN GELİRKEN YOLDA BAŞINA BİR ŞEY Mİ GELECEK ? BU SON MERSİN OLAYINDAN SONRA SIKINTIDAN KAFAYI YİYCEM. EŞİMİN YANINA NASIL TAYİN İSTEYEBİLİRİM VE NE YAPMAM GEREK Kİ BU SIKINTILARIM VE MAĞDURİYETİM GİTSİN.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10531 yazan metinc

HALİL1986 yazan: SAYIN YETKİLİLER İNŞALLAH BENİM SIKINTIMA BİR CEVAP BULABİLİRSİNİZ UMUDU İLE YAZIYORUM.

ŞAHSIN KAHRAMANMARAŞ GÖKSUN BELEDİYESİNDE TEKNİKER OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. EŞİM İSE OSMANİYE MESLEK YÜKSEK OKULUNDA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ OLARAK BİR YILDIR ÇALIŞMAKTA VE 4 AYLIK HAMİLE . DEMEK İSTEDİĞİM İKİMİZDE ÇOK SIKINTI ÇEKİYORUZ AKLIMA BİN BİR TÜRLÜ SORUNLAR GELİYOR ACABA GECE RAHATSIZLANDI MI ? İKİNCİ ÖĞRETİM DERSİNDEN GELİRKEN YOLDA BAŞINA BİR ŞEY Mİ GELECEK ? BU SON MERSİN OLAYINDAN SONRA SIKINTIDAN KAFAYI YİYCEM. EŞİMİN YANINA NASIL TAYİN İSTEYEBİLİRİM VE NE YAPMAM GEREK Kİ BU SIKINTILARIM VE MAĞDURİYETİM GİTSİN.

İkinizin kurumununda başka ilde teşkilatı olmaması kötü bir durum. Dolayısıyla kurum içi eş durumundan tayin yaptıramıyorsunuz. Bu durumda sorunu çözmenin tek yolu ikinizden birinin kurum değiştirmesi olarak görünüyor. Asaletin tasdik olduysa eşinin bulunduğu ildeki belediyelere atanmak için başvurabilirsin. Tabi kurumların seni kabul etmesi lazım.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10533 yazan HALİL1986
SAYIN YETKİLİ

HER BELEDİYE FARKLI BİR KURUM OLDUĞU İÇİN DE NAKİL YASAĞI GEÇERLİ DİYORLAR Kİ NE KADAR DOĞRU.
HANGİ ADIMLARI İZLEMEM GEREKİR Kİ OSMANİYE BELEDİYESİNE GEÇEBİLEYİM.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10534 yazan metinc

HALİL1986 yazan: SAYIN YETKİLİ

HER BELEDİYE FARKLI BİR KURUM OLDUĞU İÇİN DE NAKİL YASAĞI GEÇERLİ DİYORLAR Kİ NE KADAR DOĞRU.
HANGİ ADIMLARI İZLEMEM GEREKİR Kİ OSMANİYE BELEDİYESİNE GEÇEBİLEYİM.

Sözleşmeliyken memur olduysan nakil yasağın var demektir. Bu durumda başka bir belediyeye 5 yıllık süre dolmadan naklen atanamazsın. Ancak o ildeki kurumlardan birinden geçici görevlendirme ayarlayabilirsen olabilir.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10535 yazan scandisk
nakil yasağından kurtulmanın bir başka yolu da KPSS. KPSS puanın varsa eşinin bulunduğu ile atanmayı deneyebilirsin.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10536 yazan HALİL1986
YANİ DEMEK İSTEDİĞİNİZ UĞRAŞMA BEŞ YIL BEKLE DİYORSUNUZ , ÇÖZÜM BULMAKTANSA BİR ÇOK KİŞİ EŞ DURUMUNDAN TAYİN İSTERKEN SEN İSTEYEMEZSİN DİYORSUNUZ. O ZAMAN KANUNUN BELİRTTİĞİ ; EŞLER AYRI OLAMAZ HÜKMÜ ORTADAN KALKIYOR , AİLE BİR BÜTÜN DEĞİL PARÇA PARÇA DA OLABİLİR.

BENİM ANLADIĞIM BU ÇÖZÜMSÜZLÜK.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10538 yazan scandisk
Torpil, referans vs. yoksa çözümsüz gibi. yada nakil yasağına ilişkin kanun hükmünün anayasa mahkemesince iptali lazım.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10540 yazan HALİL1986
TORPİL :)

Sayfa oluşturma zamanı: 0.369 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.