logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

68/b ye göre atamalr

Daha
1 yıl 10 ay önce #10278 yazan seafox002
merhabalar
Çalışmış olduğum kurumda görevde yükselme sınavı sonucunda 4. derece kadroya atandım tüm haklarından da faydalanıyorum.
Kazanılmış hak aylığım 7/1 iken şimdi maaşımı 4/1 den alıyorum. Bu kadroda 1 yıl geçirdim. kadem derecem 4/1 mi devam edecek 7/1 denmi devam edecek. konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum
teşekkürler

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 10 ay önce #10279 yazan metinc
Kazanılmış hak aylık derece ve kademesi ile atandığın kadrosunun derece ve kademesi farklı olabilir. Bu durumlardan biri olan Torba kadro uygulaması kazanılmış hak aylığının ilerisinde bir kadroya atanmayı sağlar. Dolayısıyla kazanılmış hak aylığınız arkadan gelir.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10280 yazan eksedra
daha üst göreve atanma konusunda bi sorum olacak ocak 2012 girişli 7/2 de olan (memurluktan önce askerlik dahil kısa donem olarak toplam 1200 gün sigortası olan ) memur herhangi bir ilçede müdür olabilir mi . ilçe nüfus gençlik spor vb . gibi.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10281 yazan metinc

eksedra yazan: daha üst göreve atanma konusunda bi sorum olacak ocak 2012 girişli 7/2 de olan (memurluktan önce askerlik dahil kısa donem olarak toplam 1200 gün sigortası olan ) memur herhangi bir ilçede müdür olabilir mi . ilçe nüfus gençlik spor vb . gibi.

Bu birazda müdür kadrosunun derecesine bağlı. Kadronun derecesi 1-4 arası ise atanamaz.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10286 yazan nazli

seafox002 yazan: merhabalar
Çalışmış olduğum kurumda görevde yükselme sınavı sonucunda 4. derece kadroya atandım tüm haklarından da faydalanıyorum.
Kazanılmış hak aylığım 7/1 iken şimdi maaşımı 4/1 den alıyorum. Bu kadroda 1 yıl geçirdim. kadem derecem 4/1 mi devam edecek 7/1 denmi devam edecek. konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum
teşekkürler

Kazanılmış hak aylık dereceniz 7/2 olur, ancak kadro dereceniz 4/1 olmaya (68/B uygulamasıyla yeniden hakkınızda atama işlemi yapılıp daha üste dereceye atanma durumu hariç) devam eder.

Daha
1 yıl 9 ay önce #10597 yazan muratt_pnp
Merhabalar.
26 Mayıs 2008 girişli, askerliği kısa dönem olarak memuriyetten önce yapmış ve yükseköğrenim sonrası 402 gün sigortalı olan kişi ünvan değişikliği sınavı ile 4. dereceye atanabilir mi ?Bu durumla ilgili DPD görüşü var mıdır? Acil cevap lütfennnn :(

Daha
1 yıl 9 ay önce #10599 yazan metinc

muratt_pnp yazan: Merhabalar.
26 Mayıs 2008 girişli, askerliği kısa dönem olarak memuriyetten önce yapmış ve yükseköğrenim sonrası 402 gün sigortalı olan kişi ünvan değişikliği sınavı ile 4. dereceye atanabilir mi ?Bu durumla ilgili DPD görüşü var mıdır? Acil cevap lütfennnn :(

68 B maddesine göre 4 üncü derece kadroya atanmak için üniversite mezunuysan 8 yıl, yüksekokul mezunuysan 10 yıl hizmetin olması lazım. 2008 de işe girdiğine göre 6 yıl 9 ay civarında hizmetin var. Askerlik hizmetinin tamamını ve özel sektörde gecen hizmetinin 4 te ücü dikkati alınır. Bu süreleri de ekleyince toplamı 8 yılı buluyorsa ve 4 yıllık üniversite mezunuysan atanırsın
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: muratt_pnp

Daha
1 yıl 9 ay önce #10632 yazan jebani
özel sektör hizmetinde şart varmıydı?

Daha
1 yıl 9 ay önce #10634 yazan osman1

jebani yazan: özel sektör hizmetinde şart varmıydı?

Yükseköğrenim sonrası özel sektörde geçen tüm hizmet sürelerin 3/4'ü (6 yılı geçmeyecek) 68/B atamalarında değerlendiriliyor.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.383 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.