logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

intibak/hizmet birleştirme

Daha
1 yıl 11 ay önce #10009 yazan karslı
Merhabalar,
5510 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 01 Ekim 2008 tarihinde sonra ilk defa anılan kanunun 4/c maddesi kapsamında sigortalı sayılan personellerin memuriyetten önceki sigortalılık hizmetlerinin hizmet birleştirilmesinin yapılmayacağı bilinmektedir.
Ancak 657 sayılı kanunun 36/C maddesi kapsamında olanlar buna dahilmidir acaba, örneğin 5510 sayılı kanunun 4/1-c maddesi kapsamında mühendis olarak atanan bir memurun memuriyetten önce mesleğiyle ilgili olarak özel sektörde geçen hizmetlerinin
657 sayılı kanunun 36/C maddesine istinaden hizmet birleştirmesi/ intibakı yapılırmı
Eğer yapılırsa bu sadece emekli keseneğine esas kadro derecesinde mi
yoksa sadece kazanılmış hak kadro derecesinde mi değerlendirilir
yada her ikisine de değerlendirilmesi mümkün mü ….

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
1 yıl 11 ay önce #10011 yazan emircan alim
benim tahminim ikisindede değerlendirileceği şeklindedir.

Daha
1 yıl 11 ay önce #10014 yazan papatya
Sayın KARSLI,

Devlet Memurları Kanununun 36/C maddesi kapsamında değerlendirilmesi mümkün olan sürelerin 3/4'ü memuriyetten sayılmaktadır. Öte yandan, sosyal güvenlik açısından ise bu sürelerin tamamı göz önünde bulundurulmaktadır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: karslı

Daha
1 yıl 11 ay önce #10018 yazan karslı
yani hizmet birleştirme/intibak yapınca hizmetinin 3/4' ü KHA kadro derecisinde, tamamıda emekli keseneğine esas kadro derecesinde mi değerlendirilir?

Daha
1 yıl 11 ay önce #10021 yazan emircan alim
evet

Daha
1 yıl 11 ay önce #10042 yazan scandisk
Çok söyledim ama hazır yeri gelmişken tekrar söyleyim, th sınıfı özel sektör hizmetleri değerlnedirilirken GİH sınıfı için değerlendirilmesi büyük bir adaletsizliktir.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10211 yazan ciwan5847
iyi günler 2007 yılında 399 tabi tcdd olarak kpss den memur olarak işe başladım 2012 yılında kpss den merkezi atmayala dsi 16. bölge Md. memur olarak atandım görev yaptığım tcdd den istifa ederek yeni görevim başladım intibakımın yapılması ıle ılgılı dılkeçe verdim bana verilen cevap sadece emekli keseneğine birleştirme yapılacağını kazanılmış hak aylığına herhangi bir birleştirme söz konusu olmadığını bunda 36/c madd. bağlıyorlar GİH sınıfında oldugun için yapılmıyacağını beyan ediliyor. boşuna mı 5.6 sene çalıştık .

Daha
1 yıl 10 ay önce #10214 yazan metinc

ciwan5847 yazan: iyi günler 2007 yılında 399 tabi tcdd olarak kpss den memur olarak işe başladım 2012 yılında kpss den merkezi atmayala dsi 16. bölge Md. memur olarak atandım görev yaptığım tcdd den istifa ederek yeni görevim başladım intibakımın yapılması ıle ılgılı dılkeçe verdim bana verilen cevap sadece emekli keseneğine birleştirme yapılacağını kazanılmış hak aylığına herhangi bir birleştirme söz konusu olmadığını bunda 36/c madd. bağlıyorlar GİH sınıfında oldugun için yapılmıyacağını beyan ediliyor. boşuna mı 5.6 sene çalıştık .

altta vereceğim yazı tamda senin konunu ayrıntılı ve güzelce açıklamış.
http://memurunyeri.com/memur/goruslerimiz/6571-kit-lerde-sozlesmeli-olarak-calisilan-surelerin-memuriyette-degerlendirilmesi.html
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ciwan5847

Daha
1 yıl 10 ay önce #10225 yazan ciwan5847
cok sağolun ilginiz için

Daha
1 yıl 10 ay önce #10237 yazan çamdalın
Hizmet birleştirmek istiyorum. Bu işi yapacak memur ise bu işi yapmamak için bin tane bahane sürüyor. En bilindiği işine yaramaz emekli olurken yaptırırsın vs. 2012 de memur oldum. 2400 gün sgk primim var. Dilekçe vereli 3 ay oldu cevap gelmeyince tlf. ettim. Gene aynı şeylerisöyledi 500-600 lira para vermem gerektiğini maaşımında düşüceği vs. Sorum şuki benden böyle bir para istenir mi maaşım düşer mi, kendi araştırmalarımdan bir para ödemi olmayacağını, maaşımında birkaç lira artacağını çıkardım. Maaş 3-5 artmış azalmış zaten önemli değil. Var mı hizmet birleştirmesi yapan ya da bu konuda fikri olan..

Sayfa oluşturma zamanı: 0.456 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.