logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

adaylık eğitimine tabi tutulma

Daha
2 yıl 1 gün önce #9817 yazan mustafa_nrs
işkurda sözleşmeli büro personeli olarak çalışırken tüm sözleşmeli çalışanlar ile birlikte kadroya geçirildim ve direk adaylık eğitimine tabi olmaksızın memur olarak görevime devam ettim.sonra işkurdan milli eğitime tekrar kpss tercihi yaparak atama ve kurumlararası geçiş yoluyla muvafakat alarak geçtim. şimdi çalıştığım kurum beni aday memur eğitimine tabi tutmak istiyor nasıl bir yol izleyebilirim??

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 1 gün önce #9818 yazan metinc
asaletini kazanmış birine adaylık eğitimi olmaz. Hata yapıyorlar

Daha
2 yıl 1 gün önce #9819 yazan Kül Tigin
Bir dilekçe ile kurumunuza başvurarak asaletinizin tasdik olduğunu, dolayısıyla tekrar adaylık eğitimine tabi tutulamayacağınızı belirterek, halen tereddüt edilmesi durumunda Devlet Personel Başkanlığından görüş istenilmesini talep edebilirsiniz. Devlet Personel başkanlığı yapılan hataya engel olacaktır.

mustafa_nrs yazan: işkurda sözleşmeli büro personeli olarak çalışırken tüm sözleşmeli çalışanlar ile birlikte kadroya geçirildim ve direk adaylık eğitimine tabi olmaksızın memur olarak görevime devam ettim.sonra işkurdan milli eğitime tekrar kpss tercihi yaparak atama ve kurumlararası geçiş yoluyla muvafakat alarak geçtim. şimdi çalıştığım kurum beni aday memur eğitimine tabi tutmak istiyor nasıl bir yol izleyebilirim??

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 1 gün önce #9820 yazan mustafa_nrs
anlıyorum tesekkür ederim söyledikleri konu şudur ki siz daha önce temel eğitim, hazırlayıcı eğitim vs. gibi eğitimler aldınmı diye soruyorlar benden belge talep ediyorlar

Daha
2 yıl 1 gün önce #9821 yazan levent
belgelerin yok ise temel eğitim ve hazırlayıcı eğitime tabi tutulursun

:)

Daha
2 yıl 1 gün önce #9823 yazan Kül Tigin
Sayın mustafa_nrs
6495 sayılı Kanun ile kadroya geçirilen sözleşmeli personel hakkında yapılacak uygulamalar ile ilgili olarak Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından bir rehber hazırlanmıştır. Bu rehberin MEMUR KADROSUNA ATAMAYLA İLGİLİ HUSUSLAR başlıklı bölümünün (ç) bendinde açıkça
Kapsamdaki sözleşmeli personelden memur kadrolarına atananlara 657 sayılı Kanunun adaylığa ilişkin hükümleri uygulanmayacaktır.
ifadesine yer verilmiştir.

Yani sizin için kadroya atanmanızla birlikte asil memuriyet kazanılmış hak haline gelmiş olup, size tekrar temel eğitim vs. sormaları mümkün değildir. "657 Sayılı Kanunun Geçici 41 inci Maddesinin Uygulanmasına İlişkin Rehber" adındaki rehbere Maliye Bakanlığının buradaki sayfasından ulaşabilirsiniz.

mustafa_nrs yazan: anlıyorum tesekkür ederim söyledikleri konu şudur ki siz daha önce temel eğitim, hazırlayıcı eğitim vs. gibi eğitimler aldınmı diye soruyorlar benden belge talep ediyorlar

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mustafa_nrs

Daha
1 yıl 10 ay önce #10165 yazan mustafa_nrs
bu konuyla ilgili dilekçe verdim kurumda temel eğitim almıştım dilekçeme verilen cevapta ise sadece uygulamalı eğitime tabi tutulacağımı belirttiler sizce yapılan doğru mudur??

Sayfa oluşturma zamanı: 0.444 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.