logo yeni

× Burada intibak, kadrolar, ödül, ödev ve sorumluluklar, yasaklar gibi konularda bilgi paylaşımında bulunabilirsiniz.

657 Sayılı Kanunun 36/A-12-D maddesi ... intibak

Daha
2 yıl 2 ay önce #9022 yazan Selami
Öncelikle merhaba. 1993 yılında düz liseyi bitirdim.1995-1997 yılları arasında 18 ay askerlik yaptım. KPSS.yle Kasım 2000.de memur kadrosunda atamam yapıldı. 2002 yılında askerlikte geçen süremi hizmet borçlandırması yoluyla derece kadememe saydırdım. 2012 yılında önlisansı tamamladım , derece kadememde ilerleme yapıldı. 2014 yılında da lisansı tamamladım ; fakat 4/3 derece kadememde değişiklik olmadı. Benden 10 yaş büyük olan , aynı zamanda işe başladığımız , 2002 yılında askerlikte geçen süresini hizmet borçlandırması yoluyla derece kademesine saydıran ve de lisansını çalışırken tamamlayan arkadaşım 3/2 derece kademesine ilerlemesine rağmen ; 657 Sayılı Kanunun 36/A-12-D maddesine istinaden derece kadememde değişiklik olmadığını ilettiler. Durum hakkında yardımcı olur musunuz ?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 2 ay önce #9023 yazan papatya
Sayın SELAMİ,

Vediğiniz bilgilere göre emsal uygulamasına takılmadan eğitim durumunuza göre memuriyete başlangıç derece/kademenize hizmet yıllarınızın ve askerlik sürenizin dahil edilmesiyle bulunacak derece ve kademede olmanız gerekecektir. Öte yandan, ilave kademe ilerlemesi ve derece yükselmesi yapmış olmanız halinde bunlar da hesaplamaya dahil edilecektir.

İlave kademe ve derece alıp almadığınız ve göreve başlama tarihiniz tam olarak bilinmediğinden, şu an ulaşacağınız derece/kademe konusunda sağlıklı bir değerlendirme yapılamamıştır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 2 ay önce #9024 yazan Selami
Sayın Papatya ,
İlave kademe derece olarak; 2005 yılında 5289 sy gereğince 1 derece ve 2007 yılında olumlu sicilden 1 kademe aldım. İşe başlama tarihim 15 kasım 2000. Teşekkür ederim.

Daha
2 yıl 2 ay önce #9025 yazan papatya
Sayın SELAMİ,

Verdiğiniz bilgilere göre 4/3 olmanız gerekmektedir.

Mezuniyet tarihi, bitirilen okulların türü, kadronuzun bulunduğu sınıf, işe başlama tarihi gibi unsurlar intibak neticesinde ulaşaılacak derece kademeyi değiştirebilmektedir.

Önlisan ile lisan eğitimi arasında 2 yıllık bir süre olduğunda, bunun karşılığı 2 kademe olacaktır. Bu eğitimi çalışırken yapanlar zaten çalışmaları karşılığında 2 kademe ilerlemesi yapmış olacakları için ayrıca eğitim nedeniyle iki kademe ilerlemesi yapılması aynı sürenin iki defa değerlendirilmesi anlamına da gelecektir. (bitirilen okul türüne göre farklı durumlar söz konusu olabilir)

Önlisans sonrası yapmış olduğunuz lisans eğitimi nedeniyle derece ve kademenizin değişmemesi normal bir durum görünüyor.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Selami

Daha
2 yıl 2 ay önce #9030 yazan Selami
Sayın papatya,
Teşekkür ederim.

Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.