logo yeni

vekalet-yükselme

Daha
11 ay 1 hafta önce #12469 yazan zulfucan
merhaba.

1....teknik hizmetler sınıfında (tekniker olarak ) işe başlayan biri,
süreç içinde 4 yıllık açıköğretim kamu yönetimini bitiriyor. diplomayı kuruma vermesi durumunda kademe/derece terfisi olurmu

2..... mahalli idarelerde, vekaleten müdür olmak için gereken şartlar nelerdir.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
11 ay 1 hafta önce #12474 yazan nazli

zulfucan yazan: merhaba.

1....teknik hizmetler sınıfında (tekniker olarak ) işe başlayan biri,
süreç içinde 4 yıllık açıköğretim kamu yönetimini bitiriyor. diplomayı kuruma vermesi durumunda kademe/derece terfisi olurmu

2..... mahalli idarelerde, vekaleten müdür olmak için gereken şartlar nelerdir.

Tekniker 9/2'den, kamu yönetimi mezunu 9/1'den memuriyete başladığından, teknikerin kamu yönetimi bölümünü bitirmesi ilave kademe almasına neden olmaz.
Vekaleten atama yapılacak müdür kadrosuna asaleten atanma şartlarını taşıyanlar atanabilir. Hizmet süresi şartının ne kadar olacağı, atama yapılacak müdür kadrosunun derecesine göre değişecektir.

Daha
11 ay 1 hafta önce #12486 yazan zulfucan
Tekniker 9/2'den, kamu yönetimi mezunu 9/1'den memuriyete başladığından, teknikerin kamu yönetimi bölümünü bitirmesi ilave kademe almasına neden olmaz..

bunun bir yasal mevzuatı varmı.
normalde kamu yönetimi mezunu oldu diye bir kademe ilerlemesi yapılmaz mı...

Daha
11 ay 1 hafta önce #12487 yazan keremcem
657 sayılı Kanun 36 ıncı madde A-4 bendine bakabilirsin.

Daha
11 ay 1 hafta önce #12488 yazan zulfucan
a-4 maddesine göre teknik hizmetler sınıfında tekniker olarak çalışan birine, (teknik bölümü bitirmesi durumunda bir KADEME verilir.
KAMU YÖNETİMİ teknik bölüm olmadığı için

KADEME İLERLEMESİ OLMAZ....
YANLIŞ YORUMLAMIYORUM DEGİLMİ........

Daha
11 ay 1 hafta önce #12491 yazan feylesof

zulfucan yazan: a-4 maddesine göre teknik hizmetler sınıfında tekniker olarak çalışan birine, (teknik bölümü bitirmesi durumunda bir KADEME verilir.
KAMU YÖNETİMİ teknik bölüm olmadığı için

KADEME İLERLEMESİ OLMAZ....
YANLIŞ YORUMLAMIYORUM DEGİLMİ........

Bu yazıya bakabilirsin
http://memurunyeri.com/memur/ucret/4936-onlisans-mezunu-iken-lisans-tamamlayanlarin-maasi-degisir-mi.html

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
11 ay 1 hafta önce #12493 yazan papatya

zulfucan yazan: Tekniker 9/2'den, kamu yönetimi mezunu 9/1'den memuriyete başladığından, teknikerin kamu yönetimi bölümünü bitirmesi ilave kademe almasına neden olmaz..

bunun bir yasal mevzuatı varmı.
normalde kamu yönetimi mezunu oldu diye bir kademe ilerlemesi yapılmaz mı...

Sayın ZULFUCAN,

657 sayılı devlet Memurları Kanununun 36/A Maddesinde hangi eğitim düzeyinden mezun olanların hangi derece/kademeden memuriyete gireceği belirlenmiştir. Bu belirlemeye göre, önlisans mezunu (2 yıllık yüksek okul) olanlar 10/2, 4 yıllık lisans mezunu olanlar ise 9/1'den memuriyete başlamaktadırlar.

Öte yandan, aynı maddenin çeşitli hükümlerinde, memuriyet başlangıç seviyelerine ilave kademe/derece eklenecek hallerden söz edilmiştir.

36/A/4 maddesinde, Teknik Hizmetler Sınıfında görev alacak teknikerlere ilave 1 derece verilmek suretiyle memuriyet giriş seviyelerinin belirleneceği hüküm altına alınmıştır. Buna göre Teknikerler 9/2'den memuriyete başlarlar.

Kamu Yönetimi mezunları ise (lisans) 9/1'den görev başlarlar.

Kişinin hem tekniker hem kamu yönetimi bölümü mezunu olması ve Teknik Hizmetler Sınıfında görev alması durumunda, memuriyete başlangıç seviyesi bakımından yüksek olan derece/kademe esas alınarak uygulama yapılacaktır. Bu durumda ilgilinin memuriyet giriş derecesi 9/2 olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Sayfa oluşturma zamanı: 0.361 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.