logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

kurumlar arası nakilde maaş durumu

Daha
2 yıl 4 hafta önce #9007

meb de 4 yıldır memur olarak çalışırken sağlık bakanlıgı taşra teskılatında farklı bır sehıre istatıstıkcı olarak atandım. herhangı bır gerı odeme yapmamak ıcın ornekle 14/10/2014 te meb den ayrılısımı yapıp aynı gun farklı sehırdekı yenı gorevıme baslarsam 15/10/2014 te istatistikçi maaşı olarak yenı unvanımla hemen maasımı verecekler mı. dıger sorum 15/10/2014 te maasımı alarak ayrıldım dıyelım ve 30/10/2014 te yenı kurumuma goreve basladıgımda eskı kurumum maasımı aldım dıye 15/10/2014 te ayrılısımı yapacak mı yoksa ıade et parayı dıyerek ayrılısımı yapmama durumu soz konusu. eger ayrılısımı yapıp bu durumda bende dıger kuruma 30/10/2014 te baslarsam yenı kurumum maasımı 15/11/2014 te 1,5 aylık olarak mı odeyecek. yenı kurumda doner sermaye oldugu ıcın bunlar da hep ıcınde olacak degıl mi.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 4 hafta önce #9011

Birinci soruna cevaben maaş işlemleri banka hesabı açma vs. zamn alır o yüzden aynı gün maaşını çekebileceğini sanmıyorum. İkinci sorunun cevabı Para iadesi istemezler naklen atandığın için.
Aslında bu konu çok karışık, bununla ilgili bir yazı vardı. naklen atanan memurun maaş ödemesi diye onu okumanı tavsiye ederim. yukarıdaki arama çubuğunu kullanarak yazıyı bulabilirsin.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 4 hafta önce #9013

O yaziyi okudum ona benzer bir sürü yazi da okudum ama elinde delil bile olsa bu konu dediginiz gibi o kadar karisik ki elinde ispat olsada adamlari inandiramazsin gibi geliyo bana. Bilgi edinmedende yazdim cvp vermediler

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 4 hafta önce #9016

Amirler kanun ve yönetmeliğin açık hükümlerini bile anlamıyorlarsa memurun işi zor. Israr edin, yazıyla kurumunuza müracaat edin kabul ederler belki.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.582 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.