logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

muvafakat sonrası mehil durumu

Daha
2 yıl 3 ay önce #8625 yazan mustafa_nrs
işkurdan milli eğitime memur olarak muvafakat alarak geçiş yazım işkura 22.08.2014 tarihinde geldi. ben şuan hala eski kurumumda görev yapıyorum. bu cuma mesai bitimi ilişiğimi kesmeyi düşünüyorum. acaba mehil müddetim yeni kuruma katılış yaptığımda mı başlar veya ben nasıl bir yol izleyecem bilemedim.

ayrıca agustos maaşının geri kalan kısmını iade etmem gerekiyormu bu konularda yardımcı olabilirmisiniz?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #8628 yazan metinc
Mehil müddeti dediğimiz şey göreve başlama süresidir. Dolayısıyla eski kurumda atama işlemini tebliğ etmen ile başlar. Aynı il içine atanıyorsan atama işlemini tebliğ ettiğin gününü ertesi iş günü yeni işyerine başlarsın. Farklı ilde isen atama işlemini tebliğ ettiğin günden itibaren 15 günlük bir süren vardır.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8636 yazan Kül Tigin
Sayın mustafa_nrs
Naklen başka kuruma atanmanızda maaş durumuna ilişkin sorunuza bugünkü haberimizde yanıt bulacağınızı umuyoruz. Bunun dışında ayrıca sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırız.
http://memurunyeri.com/memur/ucret/7405-naklen-baska-kuruma-atanan-memurun-maasi-nasil-nakledilir.html

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 2 ay önce #8833 yazan mustafa_nrs
iyi gunler ben meb e mmur olarak yenı(2014-1) atanarak ılk atama adı altında göreve basladım daha önce memur oldugum icin muvafakat yoluyla kurum degiştirdim. yeni kurumum ilk atama diyerek harcırah alamayacağımı söyledi. nasıl bir yol izlerim yardımcı olurmusunuz?

Daha
2 yıl 2 ay önce - 2 yıl 2 ay önce #8837 yazan Kül Tigin
KPSS ile atanmış ta olsanız sonuç olarak muvafakat alarak atamanız yapılmaktadır. Bu da bir anlamda ilk defa atama olmamaktadır. Dolayısıyla şahsi görüşüm harcırah ödenmesi gerektiği şeklindedir. Ancak kurumunuz direniyorsa dava yolunu deneyebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 2 ay önce yazan Kül Tigin.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.339 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.