logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Tayin sonrası maaş farkı

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8536 yazan BronZ
Merhaba arkadaşlar. Ben K.maraştan Sivasa alt bölge tayini ile geldim maaşımda farklılık oldu. bu farkı yorumlayacak bilgili kişiler cevaplarınızı bekliyorum. hangi kurum yanlış hesaplama yapmış.

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir.
Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Bu resim ziyaretçiler için gizlidir.
Görmek için lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan BronZ.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 3 ay önce #8537 yazan metinc
papatya hanım çözer bunu ama o da izinde sanırım yinede arada yazıyor.

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8558 yazan papatya
Sayın BRONZ,
İki bordroya baktığımda, aradaki farklılığın;
-Görev yerlerinizin ek özel hizmet tazminatı arasında “3” puanlık fark olmasından (yeni görev yerinde daha düşük)
-Gelir vergisi matrahı bakımından 7 nci ay kısmen, 8 inci ay ise tamamen %20’lik dilimde olmanızdan,
-Toplu sözleşme ikramiyesi ödemesinden.
-Kazanılmış hak aylık derecenizin eski görev yerinde 8/1, yeni görevinizde 8/3 olarak hesaplanmasından kaynaklandığı görülmektedir.
Yanlışlığın ise, yeni görev yerinizde kazanılmış hak aylığınızın 8/3 olarak belirlenmesi olduğunu düşünmekteyim. Bu yanlışlığın da maaşa etkisi 2 TL civarında olmaktadır. 1 yıl hizmet esas alınarak hesaplama yapıldığından, normal koşullarda kazanılmış hak aylığı bakımından 8/2 olmanız gerektiğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: BronZ

Daha
2 yıl 3 ay önce #8570 yazan BronZ
Teşekkürler, yalın ve anlaşılır bir izahat yapmanızdan ötürü.

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8646 yazan sirine
merhabalar beminde bir sorum olucaktı.
Şuanda işkur da genel idare hizmetlerinde 8/2 derecede memur olarak çalışmaktayım.
Üniversitenin fen fakültesine kimyager olarak atandım eylülün 8 inde orada göreve başlıcam inş.Peki benim maaş farkı durumum nasıl olur eylül 15 te kimyager maaşı alabilirmiyim.Alırsam ne kadar alırım bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan sirine.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8647 yazan metinc
Ayın 15 inde kimyager maaşını alman gerekir. Bu arada ayın 8 inden 15 ine kadar olan günler içinde, eski maaş ile yeni maaş arasındaki farkıda kıst maaş olarak ödenir.
Ayrıntılı bilgi için bu yazıya bakabilirsin
Naklen atanan memurun maaş hesabı

Daha
2 yıl 3 ay önce - 2 yıl 3 ay önce #8652 yazan sirine
teşekkür ederim ççok sağolun.Peki 8 günlük fark şöylemi olur : ben şuanda 1923 alıyorum kimyager olarak 2500 alsam aradaki farkı 30 a bölüp 8 le mi çarpmak gerekir
Son Düzenleme: 2 yıl 3 ay önce yazan sirine.

Daha
2 yıl 3 ay önce #8653 yazan papatya
Sayın SİRİNE,

Söz konusu durumda kıst maaş hesabı, iki maaş arasındaki farkın 30'a bölümünün gün sayısıyla çarpımı sonucuna göre hesaplanmaz.

Maaşlardan yapılan emekli keseneğinin farklı olması nedeniyle hesaplama yapılırken, maaşta fark yaratan unsurlardaki değişmeler esas alınarak bulunacak farkın 30'a bölümünün gün sayısı ile çarpımı sonucu kıst maaş miktarına ulaşılacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 3 ay önce #8657 yazan sirine
teşekkür ederim

Daha
2 yıl 2 ay önce #8822 yazan sirine
merhaba arkadaşlar ben yeni görevime başladım.29.08.2014 tarihinde eski görevimden yani genel idare hizmetlerinden 8/3 dereceden ayrılıp 08.09.2014 tarihinde yeni görevime teknik hizmetler 6.dereceye kimyager olarak atandım.Maaşımın 2400 küsür olduğunu söylediler ve fark alamıcağımı söylediler.ayın 8 ile 15 i arası fark almam gerekmezmi bu konuyla ilgili resmi yazı atabilirmisiniz acil olarak

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.385 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.