logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

memurun eğitim hakkı yok mu

Daha
2 yıl 4 ay önce #8456 yazan esma
slm arkadaşlar. ben mebde 2 yıllık memurum. dgs'den bilgisayar mühendisliğine puanım yeterli özel üniversiteye %75 burslu gitmeyi düşünüyorum. yalnız işyerinde tayinle ilgili daha şimdiden bir sürü sorunla karşılaştım. Şube Müdürüm gidemezsin izin vermezler. eğitimden dolayı tayin hakkınız yok dedi, boşuna uğraşma . dgs 'de mühendislik bana hayal mı olacak? Ne yapmam gerekli bu konuda, izlemem gereken yolu gösteren olursa cok dua ederim. ne olur bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8457 yazan feylesof
üniversite başka ilde mi tayin hakkın yok diyorlar?

Hayat felsefeden ibaret derken felsefemi yapıyorum?

Daha
2 yıl 4 ay önce #8459 yazan esma
evet. hatta eğitimden dolayı başka ile tayin alamazsın diyorlar.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8460 yazan feylesof
maalesef öğrenim dolayı tayin hakkı yönetmeliklerde düzenlenmemiş. Yani bunu çözmenin iki yolu var ya kurumu ikna edeceksin yada dava açıp kazanacaksın.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8461 yazan esma
davayla uğraşacak zamanım yok zaten cok yorgunum. peki diyelim ki kurumu ikna ettim gideceğim yerde memur boşluğu var mı onu nasıl öğreneceğim, gideceğim yer kabul etmek zorunda mı eğitimden dolayı gitmemi

Daha
2 yıl 4 ay önce #8462 yazan feylesof
personel birimi bilir ancak boş kadro olup olmadığını

Daha
2 yıl 3 ay önce #8501 yazan scandisk
milli eğitim bakanlığı kendi personelinin lisansüstü eğitim yapmasını tayine izin vermeyerek engelleyebiliyor. Adı üstünde milli eğitim bakanlığı

Daha
2 yıl 3 ay önce #8503 yazan QIRIX
Allah var eğitim konusunda en anlayışlı kurum Sağlık Bakanlığı...Kendilerini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Asıl ironik olan Eğitim konusunda en anlayışlı kurum olması gereken Üniversitelerken,maalesef personeline kan kusturuyor.
Üniversitede kendi çalıştığım MYO'da kazandığım 2 yıllık büro yönetimi sekreterlik bölümünü okumama bile izin vermedi şu kahrolasıca zihniyet.

Güya Akparti başa gelmesi halinde en öncelikli hususu YÖK kanununu değiştirmeye vereceğini söylemişti.Ama YÖK ele geçirilince 12 yllık tek başına olan iktidarında bırak değiştirmeyi reform bile yaptığı yok..
Memurların Üniversiteler arası geçiş hakkı dahi yok halen..
Kısaca rezzillk...

“Hayat iki bölümdür : Geçmiş bir Rüyadır ; Gelecek bir Dilektir.” (Arap Atasözü)

"Yükün Dürüstlükse,Gücün Düşer Belki Ama "Başın Düşmez" (Kızılderili Atasözü)

Daha
2 yıl 3 ay önce #8510 yazan emircan alim
akp işe geldiğinde bir çok konuda refaorm sözü vermişti. acil eylem planımıydı neydi bir program hazırlamışlardı 657 değişecekti kaç yıl oldu hatırlamıyorum. güç böyle bir şey demekki verilen sözler uçup gidiyor.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.