logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Derece kademe ilerlemesi

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8279 yazan DeathBringer
Merhaba
15.06.1993 tarihinde ortaokuldan mezun oldum.
27.05.1997 tarihinde Ortaokul mezunu olarak 14/2 derece/kademe ile göreve başladım,
01.01.2005 tarihinde 12/3 derece kademede iken 6 yıllık sicil notundan 1 kademe olarak 11/1 oldum.
15.01.2005 tarihinde 5289 sayılı kanuna göre 1 derece alarak 10/1 oldum.
8/1 derecede iken 06.09.2010 tarihinde liseyi bitrdim(4 yıllık) ve 7/1 oldum. (1 kademe emsalden verilmedi)
6/1 derecede iken 25.02.2014 tarihinde sicil notundan 1 kademe alarak 6/2 oldum
30.06.2014 tarihinde normal kademem ile 6/3 derece kademedeyim.

19.06.2014 tarihii itibari ile önlisans Bilgisayar programcılığını bitirdim. Şu anda hangi derece kademeye geçiş yaparım.

Herkese Saygılar.
@papatya
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan DeathBringer.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8282 yazan papatya
Sayın DEATHBRİNGER,
İntibak işlemlerinde emsal uygulamasında, yasal düzenlemelerle verilen ilave derce ve kademeler de ayrıca bulunacak derece ve kademeye ilave edilmektedir. Bu çerçevede bakıldığında, Önlisans mezunu olarak hakkınızda işlem yapıldığında, 19.06.2014 tarihi itibariyle 4/3'te olmanız ve hemen akabinde 31.07.2014 tarihi itibariyle de 3/1'e yükselmeniz gerekeceğini düşünmekteyim. Bu derece ve kademe kazanılmış hak aylık derece ve kademesi olup, bulunacağınız unvana göre kadro derecenizin farklı olması da mümkündür.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: DeathBringer

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8284 yazan DeathBringer

papatya yazan: Sayın DEATHBRİNGER,
İntibak işlemlerinde emsal uygulamasında, yasal düzenlemelerle verilen ilave derce ve kademeler de ayrıca bulunacak derece ve kademeye ilave edilmektedir. Bu çerçevede bakıldığında, Önlisans mezunu olarak hakkınızda işlem yapıldığında, 19.06.2014 tarihi itibariyle 4/3'te olmanız ve hemen akabinde 31.07.2014 tarihi itibariyle de 3/1'e yükselmeniz gerekeceğini düşünmekteyim. Bu derece ve kademe kazanılmış hak aylık derece ve kademesi olup, bulunacağınız unvana göre kadro derecenizin farklı olması da mümkündür.

Çok teşekkürler papatya hanım,

Kolay Gelsin.

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8377 yazan DeathBringer

papatya yazan: Sayın DEATHBRİNGER,

Tekrar merhabalar.

Bugün itibariyle derece kademem 5/3 olarak yapıldı, ramazan olduğu için konuşup anlaşmayı bayramdan sonraya erteledim. Detaylı bir şekilde emsalimin derece/kademe durumunu yazabilir misiniz?
Saygılar, Kolay gelsin.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8383 yazan papatya
Sayın DEATHBRİNGER,
EMSALİNİZ:
30 Haziran 1993 Ortaokul mezunu
30 Haziran 1997 Lise Mezunu
31 Temmuz 1999 Önlisans mezunu.
31 Temmuz 1999 10/2
31 Temmuz 2002 9/2
31 Temmuz 2005 8/2
31 Temmuz 2008 7/2
31 Temmuz 2011 6/2
31 Temmuz 2014 5/2
31 Temmuz 2014 tarihi itibariyle 5/2’yi geçebilmeniz yasalardaki özel düzenlemelerle almış olduğunuz kademe ve derecelerle mümkün olabilecektir.
DURUMUNUZ
31 Temmuz 2014 tarihi itibariyle durumunuza baktığımızda;
-17 yıl 2 ay 4 gün hizmetinizin bulunduğu,
-Yasal düzenlemeler gereği 1 derece yükselmesi ve 2 kademe ilerlemesi aldığınız
görülmektedir.
İntibak işlemi yapıldığında, hizmetinizden dolayı 5 derece yükselmesi ve 2 kademe ilerlemesi yapıldığında 4/1’e ulaşılması gerekir. Ancak bu durumda emsalinizi geçmiş olacağınızdan, emsalinizin ulaşabileceği derece/kademe olan 5/2’ esas alınarak hakkınızda işlem yapılması gerekecektir.
Öte yandan, yasal düzenlemelerle almış olduğunuz 1 derece ve 2 kademenin de emsalinizin ulaştığı seviyeye eklenmesi gerekecektir. Bu durumda da 3/1 seviyesine ulaşmanız gerekir diye düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: DeathBringer

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8385 yazan DeathBringer
Çok yardımcı oldunuz papatya Hanım.

Teşekkürler.
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan DeathBringer.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.339 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.