logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

86.madde geçen asilde aranan şartlarda hizmet yılı

Daha
2 yıl 4 ay önce #8158 yazan hurman77
Şuan 7/2 hemşire kadrosundayım.
Önlisans diploma tarihim 03.08.1996
Memuriyete giriş tarihim 13.09.2011
llk sigorta girişim 01.07.1997
toplam ssk lı hizmetim 3664 gün.Bu hizmetimin 3414 günün hemşirelik olduğu için ¾ ü hemşirelikte geçtiği memuriyetime sayıldı.
2014 haziran ayında lisans mezunu oldum.Müdür yardımcılığını vekaleten yapıyorum .
86 maddeye göre vekaleten görevlendirme istemeyi düşünüyorum.Asilde aranan şartlarda hizmet yılım sizce tamamlanıyor mu? 3664 ssk lı olduğum zamanki öğrenim durumum önlisans ve devlet memurluğuna önlisans olarak başladım.lisans mezunu olmama rağmen yine de daha önce önlisans mezunu olduğum için 10 yılı beklemelimiyim.kuruluşumuzun müdür yardımcılığı için geçen hizmet süresi 2 yıl ama 68/b müdürlük için hizmet yılı ön lisans için 10 lisans için 8 yıl bu durumda 86 mad. göre görevlendirme olur ise ücret alabilirmiyim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8163 yazan papatya
Sayın HURMAN77,

Genel İdare Hizmetleri Sınıfında bulunan;
**1 inci ve 2 nci dereceli müdür kadrosuna atanabilmek için en az 10 yıl,
**3 üncü ve 4 üncü dereceli müdür kadrosuna atanabilmek için en az 8 yıl
hizmet süresinin bulunması gerekir. Bu kadrolara vekaleten atanacak olanlarında bu hizmet süresine sahip olması gerekir.
Bu hizmetlerin hesabında; kamu kurum ve kuruluşlarında hangi statüde olursa olsun (işçi, sözleşmeli, meur) çalışılan sürelerin tamamı ile yükseköğrenim gördükten sonra özel kurumlarda veya serbest olarak çalışılan sürelerin altı yılı geçmemek üzere 3/4'ü dikkate alınır.
Sizin durumunuzu değerlendirdiğimde, 3 yıldan az bir hizmetiniz olduğu bu nedenle vekaleten atanmanızın uygun olmayacağı, öte yandan sağlık hizmetleri sınıfında görev almanız nedeniyle değerlendirilmiş olan hizmetlerin GİH Sınıfına ait bir kadroya 68/B çerçevesinde atanma sırasında hesaplamaya dahil edilmeyeceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.351 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.