logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

İşletme Fakültesini bitirdim intibakım nasıl olur

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8133 yazan adnan74
SAĞLIK MEMURU KDR :10 10/2 13.09.2011 İlk Tayin (Dev.Memur.)
SAĞLIK MEMURU KDR: 7 10/2 09.03.2012 Kadro Yükseltlmesi
SAĞLIK MEMURU KDR: 7 10/3 20.11.2012 Asalet Tasdiki
SAĞLIK MEMURU KDR: 7 7/1 21.11.2012 657 S.K. 36. MD. C BEND. 2. FIKRASI HİZ. DEĞ.
SAĞLIK MEMURU KDR: 7 7/2 03.08.2013 Kademe Terfi
yukarıdakiler şuan ki sırayla geldiğim derece ve kademelerim.Şu an ödenilecek, kazanılan ,emeklilik hepsi 7/2 deyim.09.06.2014 tarihinde 4 yıllık işletme fakultesini bitirdim.İntibakımı istedim .Üst öğrenim değil biliyorum ama ödenilecek, kazanılan ,emeklilik kademe ve derecemi ne şekilde etkiler.
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan adnan74. Sebep: yanlışlıktan dolayı

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 4 ay önce #8136 yazan papatya
Sayın ADNAN74,

Verdiğiniz bilgilerden hareket ettiğimizde, sağlık alanında önlisans eğitimi sonrası Sağlık Hizmetleri Sınıfına dahil bir kadroda göreve başladıktan sonra İşletme dalında lisans programını tamamlamış olmanızın şu an ulaşmış olduğunuz derece ve kademeyi ilerletmeyeceği görülmektedir.
Önlisans mezunları 10/2'den, işletme mezunları ise 9/1'den göreve başlamakta ve aradaki 2 kademelik fark eğitim süresince çalışma anında memurun kademesine ilave edildiğinden, mezuniyet sonrası bir ilerleme olmayacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 4 ay önce #8137 yazan dialup
Sayın Editörüm özlük konularına ilgim olduğundan sürekli takip ediyorum. Burada intibak yapılırken emsale bakılmıyor mu yani önlisans mezuniyet tarihine bakılarak emsale giriyor mu girmiyor mu diye hesaplanmıyor mu ?

Örneğin kişi 2008 önlisanstan mezun oldu ve 2011 yılında memuriyete girdiğini düşünürsek 2011 yılından sonra lisans tamamlama yaparsa 2 kademe alamaz mı?

Daha
2 yıl 4 ay önce #8138 yazan papatya
Sayın DIALUP,

Genel olarak, önlisans sonrası lisans (örneğin işletme) tamamlanması durumunda yapılacak intibakta derece ve kademe farkı pek oluşmamaktadır. Zira, her iki öğrenim arasındaki kademe farkı 2 olup, öğrenim süresi farkı da 2 dir. İlgili söz konusu 2 yılı çalışarak geçirerek zaten iki kademe ilerlemiş olacağından, burada yapılacak intibakta kademe ilerlemesi alınması mümkün olamayacaktır. (İlgili Mühendislik bitirmiş olursa durum değişebilecektir.)

Sayın ADNAN74'ün mesajına verdiğim cevap ise, Ziyaretçimiz tarafından verilen bilgilere dayandırılmıştır. Verdiğiniz örnekte ise, bitirilen önlisans eğitimine göre görev alınan sınıfa, bitirilen lisans programının türüne ve kadro unvanı gibi hsusulara ve emsal durumuna bakılarak kademe ilerlemesi yapılması mümkün olabilecektir.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
2 yıl 4 ay önce #8139 yazan dialup
Memur
2011 10/2 İlk Atama
2012 10/3
2013 9/1
2013 9/3 (36/A 12-d fıkrası)

Emsal
2011 9/1 İlk Atama
2012 9/2
2013 9/3

Sayın Editörüm benim verdiğim örnek üzerinden böyle bişey yaptım. Memurun emsali 2008 de önlisanstan mezun oldu ve ara vermeden 2 yıl lisans tamamlama yaparak 2011 de lisans mezunu oldu ve memuriyete atandı 2013 yılında emsal 9/3 oluyor. Memur ise 2013 yılında mezun olarak intibak yaptırıyor ve 9/3 oluyor yani emsalini geçmiyor. Ben bu intibak olayını öğrenmek istiyorum editörüm.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8140 yazan papatya
Sayın DIALUP,

Örneğinizden hareket edecek olursak;
**Emsal: 2008 yılında önlisansı bitirenlerin normal koşullarda 2010 yılında lisans mezunu olması gerekir. Bu kişi 2010 yılında lisans mezunu olarak Temmuz ayında 9/1den göreve başlayarak 2011'de 9/2, 2012'de 9/3 ve 2013 yılı Temmuz ayında da 8/1 olacaktır.
**Memur: 2008 yılında önlisası bitiren ve 2011 yılı Temmuz ayında 10/2'den göreve başlayan kişi, 2012'de 10/3 ve 2013 yılı Temmuz ayına geldiğimizde 9/1 olacaktır. Bu kişi 2013 yılında lisans mezunu olduğunda başlangıç derecesi 9/1 olarak belirlenerek, 2 yıllık hizmet süresi de eklendiğinde 2013 Temmuzu itibariyle 9//3'e yükselmiş olacaktır.
Örnekte memur 9/3 olurken, emsal 8/1'e yükselmektedir. Memur 2010 yılında göreve başlamış olsaydı 2013 itibariyle 8/1, bundan önceki tarihlerde de göreve başlamış olsaydı yine 2013 yılı itibariyle 8/1 olacaktı.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: dialup

Daha
2 yıl 4 ay önce #8141 yazan dialup
Teşekkürler Sayın Editörüm.

Sonuç olarak bizim örneğimizdeki kişi emsale girmediği için mezun olduğunda mevcut derece kademesine 2 kademe ilave edilir.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8142 yazan papatya
Sayın DIALUP,

Örnekteki durum, ifade ettiğiniz gibi olacaktır.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.359 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.