logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Uzman Yardımcılığında Yabancı Dil Puanı

Daha
2 yıl 5 ay önce #7916 yazan ssavas06
Ben 2013 Temmuz ayında uzman yardımcısı olarak atandım. 2010-KPDS Sonbahar Dönemi sınavından 84 puan aldım. Bu puanı uzmanlığa geçişte kullanabilir miyim? Yoksa tekrar sınava girmem gerekir mi?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 5 ay önce #7917 yazan Kül Tigin
Hangi kuruma uzman yardımcısı olarak atandınız? Ve uzmanlığa geçiş ile yeterlik sınavını geçip uzman kadrosuna atanmayı mı kastediyorsunuz?

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 5 ay önce #7918 yazan ssavas06
2013 alımında Adalet Bakanlığına atandım. Şu an 1 yıl oldu ve aday memurluk süreci bitmek üzere. Gelecek sene tez aşamasına geçeceğiz. Kastettiğim sizinde söylediğiniz gibi uzmanlığa atanma işlemindeki İngilizce puanı. 70 puan almış olmak gerekiyor. Ben 4 Aralık 2010 da ki sınavdan 84 puan almıştım acaba tekrar sınava hazırlanmalı mıyım yoksa bu puanı kullanabilir miyim?

Daha
2 yıl 5 ay önce - 2 yıl 5 ay önce #7919 yazan Kül Tigin
Bilgdiğiniz gibi KPDS nin geçerlik süresi genel olarak 5 yıldır. Her ne kadar KPDS kalkmış ve yerini YDS de almış olsa, 2010 yılı KPDS puanı 5 yıl süre ile geçerlidir.
Öte yandan Adalet Uzmanlığı yönetmeliğinde "Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından en az (C) düzeyinde puan ya da uluslararası geçerliliği olan yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavlarından buna denk puan aldığına dair geçerlilik süresi dolmamış belgeyi, yeterlik sınav sonucunun ilânından itibaren en geç iki yıl içerisinde ibraz etmesi şartıyla yabancı dil aşamasında başarılı olmuş sayılır." ifadesi yer almaktadır.
Bu sebeple şahsi görüşüm 2010 KPDS puanınızın 2015 yılına kadar geçerli olması sebebiyle yeterlik alma tarihinize göre yeterli olabileceği şeklindedir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 5 ay önce yazan Kül Tigin.

Daha
2 yıl 5 ay önce #7921 yazan osman1
Mevcut puanınızın geçerlilik süresi dolmamış olduğundan, 2015 Aralığına kadar uzman kadrosuna atanmanız durumunda yeniden sınava girmenize gerek olmaz. Ancak, sanırım 2016 yılında yeterlik sınavına gireceğiniz için o tarihte 5 yıllık süre dolmuş olabilir ve yeniden sınava girmeniz gerekebilir. Tarihlere dikkat ederek bir hesap yapmanız lazım. Uzman Yardımcılığı 3 yıl süreceğine göre 5 yıllık süre aşılır gibi geliyor bana.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.444 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.