logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Tadilat nedeniyle LOJMANDAN çıkarılma

Daha
2 yıl 6 ay önce #7697 yazan aktürk
657 sayılı kanununa tabi Devlet memuru olup içişleri bakanlığı personeli olarak, 6 ay önce ulaştırma bakanlığının Limana ait lojmanlarında boş bulunan dairelerde oturacak personel olmadığından buraya yaptığım başvuru sonucu, burada boş bulunan dairenin biri sıra tahsisli ve şartsız olarak bana tahsis edildi ve bende buraya (badana boyasını yaparak) girdim; Şimdi lojmanlar aynı bakanlığa bağlı olan TCDD yollarına devri söz konusu. Lojmanları tahsis alacak yeni kurum tahsis işlemi bittikten sonra tüm lojman dairelerini boşaltıp burada tadilat yapacağını söyleyerek bizleri lojmandan tahliye etmek istiyor bu durumda;
a)- 5 yıl süreli oturmak için girdiğim lojmandan çıkarılmam söz konusu olabilir mi? bana ve benim durumumdaki arkadaşlara lojmanı tahliye etmek için yazı gelirse ne yapmalıyız.
b)- ayrıca tadilat sebebi ile lojmandan çıkarılma yapılabilir mi?
c)- Lojmanda 5 yıl oturma sürem dolmadığı için tadilat sonrası kalan oturma sürem kadar oturabilir miyim?
d)-Tadilat sebebiyle lojmanı boşalttığımızda eşyalarımızı başka yere taşımak ve tadilat sonrası aynı lojmana tekrar oturmak için döndüğümüzde tarafımıza ekstra külfet olarak çıkartılan taşınma masraflarını geri alabilir miyiz? Bu masrafları kim öder?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #7698 yazan Kül Tigin
Sayın aktürk
Kamu konutları yönetmeliğinin 26 ıncı maddesinde "Konutta oturanlar, kurum ve kuruluşlara ait olup, yapılması uygun görülen onarımların yapılmasına engel olamazlar ve meşru bir mazeret olmadıkça tarihini erteleyemezler." hükmü yer almaktadır. Dolayısıyla kurumun sizi tadilat nedeniyle tahliye etmesi mümkün bulunmaktadır.
Bu duruma karşı şahsen şansınızı çok fazla görmesem de dava açarak hakkınızı arayabilir. yürütmeyi durdurma ve kararın iptalini sağlayabilirsiniz. Ayrıca lojman başka kuruma devrediliyorsa kendi kurumunuzdan size öncelikle lojman tahsisi yapmasını da isteyebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: aktürk

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.343 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.