logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Yan ödeme, özel hizmet tazminat, Ek gösterge oranları

Daha
2 yıl 6 ay önce #7532 yazan Fatihsolmaz
Merhaba, ben maaş tahakkukta yeni başladım, yan ödeme, özel hizmet tazminat oranları ve ek gösterge oranlarının en son güncel hallerini bulabileceğim yönetmelikler nelerdir. Her memur için bu oranları rahatça bulabileceğim dökümanları biriktirmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz. ?

Sözlü mülakatlara hayır! Tepkini koy, haksızlığa maruz kalma.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 6 ay önce #7533 yazan Kül Tigin
Merhaba Fatih Bey. Öncelikle hayırlı olsun.
Bahsettiğiniz çeşitli maaş kalemleri farklı kanun ve bakanlar kurulu kararlarında dağılmış durumda bulunmaktadır. Bu rakamlar sitemiz tarafından güncel halde tutulmakta olduğundan sitemizden takip edebilirsiniz.
http://memurunyeri.com/maas-hesaplama-motorlari/2418-maas-hesaplama-motorlari.html adresinden sitemizce hazırlanan maaş hesaplama motorlarına ve bunlardan da gösterge, ek gösterge, makam tazminatı gibi rakamların güncel hallerine ulaşabilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 6 ay önce #7536 yazan papatya

Fatihsolmaz yazan: Merhaba, ben maaş tahakkukta yeni başladım, yan ödeme, özel hizmet tazminat oranları ve ek gösterge oranlarının en son güncel hallerini bulabileceğim yönetmelikler nelerdir. Her memur için bu oranları rahatça bulabileceğim dökümanları biriktirmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olurmusunuz. ?

Sayın SOLMAZ,
Yeni görevinizde başarılar dileriz. Yeni görevinizle ilgili olarak ihtiyaç duyacağınız konularda sizlere destek olmaya çalışacağımızı bilmenizi isterim.

Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Fatihsolmaz

Daha
2 yıl 6 ay önce #7578 yazan Fatihsolmaz
Papatya ve Kül Tigin, arkadaşlar ikinize de teşekkür ederim.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7708 yazan Fatihsolmaz
Merhaba arkadaşlar, verdiğiniz linkten kendime çok güzel notlar hazırladım. Ancak takıldığım bazı noktalar oldu... Birinci sorum, hemşirelerin yan ödemesiyle ilgili. Yan ödemeye ilişkin kararın (C ) Sağlık hizmetleri bölümünün 3. sırasında üstte sayılmayan sağlık personeli için bazı oranlar var, ancak aynı kararın 7. sıranın E bendinde hemşireyi ayrıca saymış. Çalıştığım kurum bazı hemşirelere 3. sıradaki oranları vermişken, bazılarına 7. sıradaki oranları vermişler. Acaba çalıştığım kurumu da baz alırsak hangi oranlar doğru.. Sorum biraz karışık olmuş olabilir, basitçe soracak olursam hemşirelerin yan ödemesinin oranları nedir ?

Daha
2 yıl 6 ay önce #7713 yazan papatya
Sayın SOLMAZ,

Hemşirelerin yan ödemesi aşağıdaki şekildedir. (Yan ödeme toplam puanları)

**Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığında (Merkez-Taşra); Bölge Laboratuvarlarında; Kontrol, Islah, Araştırma Enstitüleri ve Kurumlarında; Halk Sağlığı Laboratuvarlarında görev yapanlardan;
Mesleki sağlık yükseköğrenim görmüş olanlar : 2000
Diğerleri : 1975

**Diğer yerlerde görev yapanlardan;
a) Mesleki sağlık yükseköğrenim görmüş olanlar;
1- Yataklı tedavi kurumlarında : 1700
2- Diğer yerlerde : 1550
b) Lise dengi mesleki sağlık öğrenim görmüş olanlar;
1- Yataklı tedavi kurumlarında : 1250
2- Diğer yerlerde : 1200

Daha
2 yıl 6 ay önce #7715 yazan Fatihsolmaz
Teşekkür ederim papatya hanım, sağlık memurları sağlık bilimleri lisansiyeri sayılır mı ?. Ek göstergeleri için soruyorum.

Daha
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #7717 yazan papatya
Sayın SOLMAZ,
Sağlık Bilimleri lisansiyeri sayılıp sayılmamak hususu bitirilen öğrenim durumuna göre değerlendirilir. Sağlık memuru unvaninda olup meslek lisesi ya da önlisans veya sağlık alanı dışında lisans eğitimi görmüş personel de görev yapmaktadır.

Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce yazan papatya.

Daha
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #7767 yazan NEDVED
üniv. hastanesinde gih sınıfı lise mezunu 9/1 dercede kademede çalışan düz bir memurun yan ödemesi kaç liradır?
açıklamalı yazılırsa sevinirim.
yani iş güçlüğü v.s kaçla çarpılır nasıl bulunur v.s ayrıntılı olursa iyi olur teşekkürler...

(Ey Muhammed!) Biz senden önce hiçbir insana ölümsüzlük vermedik; ve şimdi sen ölürsün de onlar baki mi kalır? (Enbiya-34)

Biz, her insanın kaderini kendi boynuna(Kişisel Seçimine) bağlamışızdır.Diriliş günü, kendisi için bir kayıt çıkarıp yayımlarız. (İsra-13)
Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce yazan NEDVED.

Daha
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #7769 yazan papatya
Sayın NEDVED,

Genel İdare Hizmetleri Sınıfında lise mezunu "memur" unvanlı personel, yan ödeme olarak sadece 500 puan iş güçlüğü zammından yararlanmaktadır.

Memurlar hakkında belirlenen yan ödeme puanlarının, yan ödeme katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak brüt yan ödeme tutarı üzerinden gelir vergisi ve damga vergisi kesintisi yapılır.

2014 yılı için geçerli yan ödeme katsayısı “0,024416”dir. Buna göre, %15 gelir vergisi diliminde “500” puanlık yan ödemenin memurun maaşına net etkisi “10,28 TL” olmaktadır.

Son Düzenleme: 2 yıl 6 ay önce yazan papatya.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.540 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.