logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

nöbet ve icap ücretlerinde icra kesintisi

Daha
2 yıl 5 ay önce #7463

Nöbet ve İcap Nöbet Ücrettlerinde icra kesintisi tamamı mı kesilir ? 4/1 oranında mı kesilir.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 5 ay önce #7464

Sayın MAAŞMUTEMEDİ,
2004 sayılı İcra Ve İflas Kanununun “Kısmen haczi caiz olan şeyler” başlıklı 83 üncü maddesinde; “Maaşlar, tahsisat ve her nevi ücretler, intifa hakları ve hasılatı, ilama müstenit olmayan nafakalar, tekaüt maaşları, sigortalar veya tekaüt sandıkları tarafından tahsis edilen iratlar, borçlu ve ailesinin geçinmeleri için icra memurunca lüzumlu olarak takdir edilen miktar tenzil edildikten sonra haczolunabilir.” denilmiş ve haczolunacak miktarın bunların dörtte birinden az olamayacağı hükme bağlanmıştır.
Buna göre, “her nevi ücret”in kısmen haczedilebilecek şeyler arasında yer almasından dolayı, nöbet ve icap nöbetinin de bir çeşit ücret olması karşısında, bu ücretlerin de kısmen haczedilebileceğini düşünmekteyim.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: maaşmutemedi

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.524 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.