logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

gthb derece kademe ve maaş hesabı?

Daha
2 yıl 7 ay önce #7399 yazan yllmz
benim dercem ve kademem (özel sektör dahil) 6/1 i, ek götergem 1150 maaşım ne kadar olur?
birde özel sektörde çalıştığım 4 yılın 3 yılı memuriyetime sayıldı. kaç yıl sonra yıllık izin sürem 30 güne çıkar?
toplamda 6 yıllık memurum (mesleğim mühendis)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7402 yazan emircan alim
Özel sektörde geçen hizmetlerinden kazanılmış hak yılığında değerlendirilenler yıllık izindede değerlendirilir. 30 gün izin için 10 yıla ihtiyacın olduğuna 6 yıllık memuriyetin olduğuna göre kazanılmış hak aylığında değerlendirilen 4 yıllık özöel sektör hizmeti 30 gün izin alman için yeterlidir. Ancak unutmaman gereken bu özel sektör hizmetinin kaç yılının memuriyette değerlendirmeye alındığıdır. Yoksa tüm özel sektör hizmetlerin izin bakımından değerlendirilmez.

Daha
2 yıl 7 ay önce #7425 yazan yllmz
net bir cevap alamadım daha....

Daha
2 yıl 7 ay önce #7426 yazan metinc
maaş konusunda cevap alamdıysan papatya hanımın gözünden kaçmıştır mesajın. ancak burada zaten derece derece mühendis maaşları var. İstersen o linke bakabilirsin.

Daha
2 yıl 7 ay önce #7427 yazan papatya

yllmz yazan: benim dercem ve kademem (özel sektör dahil) 6/1 i, ek götergem 1150 maaşım ne kadar olur?
birde özel sektörde çalıştığım 4 yılın 3 yılı memuriyetime sayıldı. kaç yıl sonra yıllık izin sürem 30 güne çıkar?
toplamda 6 yıllık memurum (mesleğim mühendis)

Sayın YLLMZ,
Özel sektör hizmetinizin değerlendirilmesiyle birlikte toplam 6 yıl memuriyet hizmetiniz olduğu, kazanılmış hak aylık derece/kademenizin 6/1 olduğu ve (aile yardımı almadığınız yani bekar/ya da eşiniz çalışıyor ve çocuğunuz olmadığı) 6 ncı derece mühendis kadrosunda olduğunuz varsayılarak maaşınızı hesapladığımızda;
01 Ekim 2008 tarihinden önce işe başlamışsanız aylık net maaşınız:3.095 TL,
01 Ekim 2008 tarihi ve sonrasında işe başlamışsanız aylık net maaşınız:3.024 TL olacaktır.
Bu rakama, çalışılan bölgelerden kaynaklı yapılan ek ödemeler ve yabancı dil tazminatı dahil değildir.
Öte yandan, özel sektör hizmetinizin memuriyetten sayılan kısmı, yıllık izin hesabında da göz önünde bulundurulacaktır. Bu sürenin tam olarak 3 yıl olması halinde, memuriyette 7 yılınızı (7+3=10) tamamladığınız yıl içerisinde 30 gün yıllık izin kullanma hakkına sahip olabileceksiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yllmz

Daha
2 yıl 7 ay önce #7432 yazan yllmz
teşekkürler...

Daha
2 yıl 4 ay önce - 2 yıl 4 ay önce #8247 yazan cemo
:blush:
Mrb Papatya hanım benim de size şöyle bir sorum olacaktı:3/3 olarak hesaplanması gereken maaşım 2/1 olarak yanlışlıkla hesaplanmış. Fazla yatırılacak olan fark miktarı ne kadar olur?(evli 2 çocuk eşi çalı
şmıyor 16 yıl 9 ay Ön lisans mez.)Bu miktarı Maliyeye mi geri yatırmam gerekiyor?Teşekkürler
Son Düzenleme: 2 yıl 4 ay önce yazan cemo.

Daha
2 yıl 4 ay önce #8248 yazan cemo
Benim hesap 104 tl doğrumu acaba?

Daha
2 yıl 4 ay önce #8251 yazan papatya
Sayın CEMO,
Unvanınız bilinmeden maaş farkının ne kadar olacağını bilme imkanı olamayacaktır. Öte yandan, maaşınızın yanlış hesaplandığı konusunda size kurumunuz tarafından yazılı olarak konunun iletilmesi gerekecektir. Gönderilecek yazıda yer alacak bilgilere göre, hatanın sebebi de göz önünde bulundurularak fazla ödenen kısımların geri ödenmesi konusu gündeme gelebilecektir.
Böyle bir yazı olmadan doğrudan bir ödeme yapmanız söz konusu olmayacağından, kurumunuza maaşınızın yanlış hesaplandığını bildirebilir ve ardından da kurumunuzun yapacağı işlemleri bekleyebilirsiniz.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 4 ay önce #8256 yazan cemo
Sayın Papatya hanım ; Unvan Bilgisayar İşletmeni .Kurumdaki arkadaşın dünyadan haberi yok ben vicdanen rahatsız olduğum için geri ödemek istedim ,aksi halde kimsenin yanlış hesaptan haberi yok düzeltmek için yazı geleceğini sanmıyorum.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.682 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.