logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

eşitsizlik ve adeletsizlik

Daha
3 yıl 2 ay önce #481 yazan sezaiaslan42
ben meb'de yar. hizmetliyim öğretmenlere verilen eğitime hazırlık ödeneğinden neden yararlanamıyoruz.aynı çatı altında çalışıyoruz,öğretmenlerden çok çalışıyoruz.neerede adalet veeşitlik.konu ile ilgilenen arkadaşların yorumunu ve yetkililerden çözüm bekliyorum.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 2 ay önce #484 yazan Çalkarakuş
Mevcut idarenin takdir hakkı...Baskı unsuru oluşturabilecek düzeyde bir platform oluşturabilirseniz, konuyla ilgili söz sahibi olursunuz diye düşünmekteyim.

Daha
3 yıl 2 ay önce #485 yazan metinc
Ben öğretmen değilim ama dışarıdan tarafsız bir gözle baktığımda isteğin mantıksız geldi gibi bana. nedenini soracak olursan eğitime hazırlık parası öğretmenlik işi yaptıkları için veriliyor. Dolayısıyla bence o talepetmek yerine kendi unvanının maaşlarınd adüzeltme istesen daha mantıklı olur.

Daha
3 yıl 2 ay önce #492 yazan Ferhat_10
metinc neyin hazırlığı peki? Bide bunu açıklasan ? hizmetli yılda bir kez 160 lira giyim yardımı alır zaten onda da 1 sene de 3 kez ayakkabı değiştirirsin sırf temizlik yaptıgın için. Okula sende kumaş pantolon ve gömlekle gidersin üstün batar pantolon gömlek yıpranır bunu cebinden ödersin. Hadi temizlik yapcağın zaman üstünü değiştir diceksin bazen hiç olmadık anda öyle bi iş geliyo ki üstünü değiştirmeye fırsat bile bulamazsın. Ha bahane bulmak çok zor değil ya buna da senin dediğin yılda 1 kez ya olur ya olmaz diceksindir eminim. Ama öyle değil işte sadece geçen yıl 3 kez bu şekilde üstündeki gömleğinden,pantolonundan olan insan gördüm ben. yani kalkıpta maaşını arttramaya çalış falan demekle olmuyo bu iş. maaşını arttırasan da bu paralar senden çıkıyo. Öğretmen ne yapıyo peki o ödenekle? ne alıyo ? Öğretmenlik yaptığı için yılda 650-700 lira fazladan para verilmesi adaletsizliğin daniskasıdır.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4555 yazan darajin
selam malli ve maaş konularında çok güzel ve yararlı bilgilere sahipsınz o yüzden size bir soru sormak istedim..
Ben yardımcı hız sınıfındayım Satın alma bölümünde çalışmaktayım bu bölümde çalışan tıbbı sekreterler yada muayane komisyonuna imza atanlar 0/0 5 para almakta fakat bizlere ve düz memurlara bu para verilmemekte neden acaba.. Hem satın almada üyeyim hem komisyondayım hemde imza atmaktayım ama alamıyorum

Kölelik kabulenmeye zorlanan hayattır

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #4556 yazan papatya

darajin yazan: selam malli ve maaş konularında çok güzel ve yararlı bilgilere sahipsınz o yüzden size bir soru sormak istedim..
Ben yardımcı hız sınıfındayım Satın alma bölümünde çalışmaktayım bu bölümde çalışan tıbbı sekreterler yada muayane komisyonuna imza atanlar 0/0 5 para almakta fakat bizlere ve düz memurlara bu para verilmemekte neden acaba.. Hem satın almada üyeyim hem komisyondayım hemde imza atmaktayım ama alamıyorum

Sayın DARAJİN,
Personele döner sermayeden pay ödenen kurumlarda, öner sermaye ek ödemesi belirlenirken, satın alma birimlerinde ve komisyonlarında görevli personele de ek puanlar verilmek suretiyle döner sermaye ödenmektedir. Konuya ilişkin olarak çalışmakta olduğunuz kurumun döner sermaye gelirlerinden personele yapılan ek ödemelerin düzenlendiği yönetmeliklerinde bu konunun ayrıntılı yazılmış olacağını düşünmekteyim.

Öte yandan, satın alma biriminde ya da komisyonunda görevli olanlara ek bir ödemenin söz konusu olduğu durumlarda, bu personelin hizmet sınıfı ya da unvanı ek ödemeye ilişkin belirlemelerden yararlanmaya engel teşkil etmeyecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan papatya.

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #4557 yazan darajin

papatya yazan:

darajin yazan: selam malli ve maaş konularında çok güzel ve yararlı bilgilere sahipsınz o yüzden size bir soru sormak istedim..

Sayın DARAJİN,
Personele döner sermayeden pay ödenen kurumlarda, öner sermaye ek ödemesi belirlenirken, satın alma birimlerinde ve komisyonlarında görevli personele de ek puanlar verilmek suretiyle döner sermaye ödenmektedir. Konuya ilişkin olarak çalışmakta olduğunuz kurumun döner sermaye gelirlerinden personele yapılan ek ödemelerin düzenlendiği yönetmeliklerinde bu konunun ayrıntılı yazılmış olacağını düşünmekteyim.

Öte yandan, satın alma biriminde ya da komisyonunda görevli olanlara ek bir ödemenin söz konusu olduğu durumlarda, bu personelin hizmet sınıfı ya da unvanı ek ödemeye ilişkin belirlemelerden yararlanmaya
engel teşkil etmeyecektir.

Bağlı olduğum hastane mütemetliğine sorduğumda bana verdiği cevap şu:döner sermayeden sadece Sağlık ünvanlı personller yararlandığır yüzde 5 satınalmadanda hak elde edemiçeği dile getirdim aynı şekilde birkaç hastanenin mütemetliğinede sorduğumda ayn cevabı alınca şaşırdım o zaman neden imza atıyorum,yada neden satınalmada risk almaktayım

Kölelik kabulenmeye zorlanan hayattır
Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan papatya.

Daha
2 yıl 11 ay önce #4564 yazan papatya
Sayın DARAJIN,

Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurum Ve Kuruluşlarında Görevli Personele Döner Sermaye Gelirlerinden Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 5 inci maddesinde yer alan düzenlemede;

"ıı) Kuruluşlarda;... ihale-satın alma komisyonu üyeleri, … il performans puan ortalamasının %10’ u, nüfusu 1.500.000 üzerinde olan veya büyükşehir statüsünde olan illerin … merkezi satın alma biriminde görevli personele il performans puan ortalamasının % 20’si, … oranında ek puan verilir.

ll) Kurumlarda, ihale/satın alma komisyonu üyeleri, ... .hastane hizmet puan ortalamasının %10’u; ... merkezi satın alma biriminde görevli personele hastane hizmet puan ortalamasının %20’si oranında ek puan verilir. … Ancak, o dönem yukarıda sayılanlardan birden fazlasında görev yapan personele sadece bir kez ek puan verilir."

denildiğinden, hastanelerde satın alma biriminde görevli personel hakkında yukarıda belirtilen hükümlere göre işlem yapılması gerektiğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.550 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.