logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

ibretlik :d

Daha
2 yıl 7 ay önce #7253 yazan marjii
ben 2011/ ekim ayında beyin enfaktüsü geçirdim yani diğer adı (inme) bu rahatsızlık sonucu 10 ay heyet raporlu 40+40 tek hekim raporu 30+30 yıllık iznim olmak üzere bu sürede istihrahat ettim tabi inme sonucu farklı sağlık sorunlarım olduğundan istihrahatli olduğum süreler de ağır tetkikler geçirdim 1 kez mide endoskopisi 1 kez kalp endoskopisi 12 beyin ve bel emarı 4 kez ultrason 80 tüp kan onlarca röntgen ve flim olmak üzere 2011/ekim ayından 2013/mayıs ayına kadar devlet hastahanesi üniversite ve özel hastahane olmak üzere, en son 2013/mayıs ayında her iki bacağım da damar tıkanıklığı oldu yalnız bu teşhis özel hastahanede yapıldığından ve kardiyoloji bölümü doktoru da tek olduğundan 2013/ yılı içinde tek hekim ve yıllık iznim de kalmadığından rahatsızlığım da her iki bacak da damar tıkanıklığı olduğundan gerek heyet raporu gerek özürlü raporu için devlet hastahanesi sağlık kuruluna müracat edecektim çalıştığım okula gittim gerek müdür gerek müd yard ile görüştüm elimdeki her iki bacak damar tıkanıklığı anjiyo raporunu idareye verdim ve dedim ki ben sağlık kurulundan rapor çıkaracağım özürlü yada istihrahat tamam dediler ikahmet ettiğim evim ile sağlık kurulu arası şehir içi otobüsle 20 dakika sürüyor sağlık kuruluna gittim istihrahat raporu almak istediğimi söyledim ordaki müracattaki kişi beni rahatsızlığımın ilgili bölümü olan kalp damara gitmem ve oradan rapor alabileceğimi söyledi kalp damar bölümü de ayrı bir binada olduğundan şehir içi otobüsle sağlık kurulu binasına 30 dakika uzaklık da neyse kalp damar bölümüne gittim yalnız doktorları muayyehanelerinde yoktu servislere çıkmışlar evime geldim ertesi günü yeniden kalp damar bölümüne gittim durumu sekreterine anlattım oda randevu almam gerektiğini söyledi neyse evime geldim internetten randevulara baktım 3-4 gün sonraya boşlar bir tane randevu aldım neyse zaman geçmesin diye ilgili bölüm doktorlarından bir tanesine face hesabından mesaj gönderdim durumumu anlattım anjiyo raporunu da yazdım tabi lakin o doktor bana dediki bu kadar damar tıkanıklığı iş gücü kaybı yapmaz dedi tabi moralim bozuldu internetten araştırma yaptım kalp damar prof. yavuz beşoğula mail yolu ile anjiyo raporumu gönderdim bana ameliyat olmam gerektiğini söyledi diğer bir başka nüroradyoloji doktoru olan prof. özer minareciye durumu anlattım raporu gönderdim maille oda bacak damarlarıma operasyon yapılması gerektiğini söyledi, tabi 3 gün filan geçti bu sürede cep telimi okuldan aradılar okul memuru müdür görüşmek istiyor dedi müdür aldı teli bana dediki okula niye gelmiyorsun dedim hocam durumu anlattım size biliyosunuz da ben nasıl geleyim okula dedim rapor işi için uğraşıyorum onuda getirecem dedim ozaman dedi gel seni emekliliğe sevk edelim dedi, dedim gelemem bacaklarımdan dolayı filan dedim kapadı teli moralim bozuldu, çünkü ben anjiyo çekimini özel hastahanede yaptırdım lakin sağlık kurulundan hastalığım ile ilgili olarak rapor alabilmem için devlet hastahanesinin ilgili bölümü özür yada istihrahat vermesi gerekiyor ee ben de doktorlarından birine feys den mesaj gönderdim oda bana özür yada istihrahat raporu verilmez bu kadar tıkanıklığa deyince öbür taraftan iki prof da ameliyat ve ciddi bir rahatsızlık deyince maillerinde şaştım kaldım derken 2 gün sonra milli eğitimden arkadaşlarım geldi dediler sen okula gitmiyormuşsun hakkında 12 gün tutanak tutulmuş müstafi sayılmış diye neyse hemen gittik milli eğitime dilekçe verdik görevimin başındayım diye sonra okula gittim okul memura dedim ki benim maaşı yaptınız mı hayır yapmadık dedi neden dedim müdür yapma dedi ondan dedi müdüre gittim dedim maaşı yapmamışsınız müstafi olmuş adam maaşmı alır dedi elime kurumlarınca mazaret kabul edilmeksizin 10 gün göreve gelmediğimden devamsızlığımdan müstafi oldun diye hemen milli eğitimdeki arkadaşlara haber verdim anlattım durumu onlar da insan kaynaklarına durumu anlatmışlar şub müdürüde okula yazı göndermiş müstafiliği söz konusu değil eğitim denetmenlerince soruşturma onayı alınmış adı geçen personelin soruşturması devam ediyor diye, 1 hafta sonra iki müffettiş geldi verdik ifadeleri neyse durumu anlattım tabi okula gelip gitmeye başladım tabi o ayki maşıı da geç aldım müffetişler dedi biz seni müstafi saymayız müdüre dediler 2011 yılından iznimden kalan 6 günü müdürün tuttuğu 12 günlük tutanağın 6 sını kapattılar aradan 6 ay geçti bir anda tayinimi başka bir okula çıkarmışlar okula gittim 800 öğrencisi var göreve başladım 2 hizmetli varmış okul müdürü bana görevlendirme yaptı 10 sınıf 5 wc 3 kat merdiven temizliği uzunca bir koridor temizliği dedim hocam ben bu işleri yapamam dedimse de bana hizmetli yok yapacaksın dedi o gün temizletti bana oralara baktım hamam da deli var hemen 2014/yıllık iznimi aldım 30 gün sağlık kuruluna müracat ettim ilgili bölüm olan kalp damara gittim elimdeki anjiyo raporunu gösterdim 1 hafta sonra kurula girdim mayıs ayındaki bacak damar tıkanıklığı anjiyo raporum ile bana %68 oranın da özürlü raporu verdiler ulan dedim işe bak oysa o bölüm doktorundan biri de feys de bana önemsiz bir rahatsızlık rapor verilmez demişti neyse aldım sağlık kurulu raporunu bir de dilekçe yazdım başka bir okul da görevlendirilmek için milli eğitim talebimi kabul etmedi çünkü soruşturmadan dolayı tayinimin yapıldığından dolayı okul müdürüne dilekçe yazdım dedim rahatsızlığım kaş göz dil kulak değil ana damarlar hariç tüm damarlarımda sorun var bana okul için de hafif iş verin dedim hayır dedi ben ne görev vermiş isem 10 sınıf 5 wc 3 kat merdiven ve koridor bu geçerli senin özürlü raporu alman beni bağlamaz çünkü adam yok dedi neyse 40 gün tek hekim raporu da aldım 2014/yılı için de bu arada il disiplin kurulundan savunmam istendi 6 gün özürsüz gelmediğimden dolayı da il disiplin kuruluna kademe durdurma cezası teklif edilmiş il disiplin kurulu da tekerrürden yüksek disiplin kuruluna göndermiş dosyayı, tekerür de şöyle okul binası yeni açıldı 6 hizmetli vardı bunların 4 nü müdür gönderdi yerlerine hizmet alımı yaptı 60 yaşında bacanağı 18 yaşında oğlunu ve 2 kadın akrabasını hizmet alımı yolu ile hizmetli olarak çalıştırdı ben de bu durumlara biraz karşı çıkmıştım bu yüzden müdür de bana taktı tabi 2011/yılın da yazın okulların kapalı olduğu dönem de bahçe bakımı işini vermişti o günler de 14 tutanak tutmuş ve milli eğitime soruşturma talep etmiş işte sabah 10 da geldi akşam 4 gitti yok şu gün öğleden sonra gelmedi hesabı o soruşturma sonucun da 11 uyarı 1 kademe durdurma 1 maaştan kesim cezası verilmiş bu günler de de ben hastahanede yatmakda idim beyin enfaktüsü geçirdiğim den bu disiplin cezalarına itiraz edemedim lakin tuttuğu tutanaklar 1-gün 2 gün ara ile neyse ben canımın derdin de olduğumdan uğraşmadım dedim allahu teala belasını versin hesabı lakin o 1 yıllık kademe durdurma cezası bu 6 günlük kademe teklifi ile tekerrür etmiş olduğundan dosya milli eğitim bakanlığı yük disipline gitmiş.. şimdi 2011/ ekim ayında beyin enfaktüsü geçirdim ve o tariften 2013/mayıs ayına kadar çalışmadım zaten, yeni hastalık teşhisi ile de (enfaktüs) hariç tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %68 özürlü raporu aldım. benim bu durumum nedir arakadaşlar :)

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7258 yazan demirören
allah kimsenın basına vermesın yasadıklarını kardes gercekten zor bır surec gecırmıssın,bı nevi sınav oluyosun bu hayatta bunun yanında o müdürlerinde ıkı yakası bır araya gelmez diye düşünüyorum

Daha
2 yıl 7 ay önce #7261 yazan murtaza
Geçmiş olsun. iş yerlerinde oluyor bazen böyle ibretlik durumlar. sessiz sedasız yaşanıyor. Kahırdan hastalık kapılıyor sonra.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7491 yazan zebani
hepsini okuyamadım yarısını okumam depresyona girmem için yetti.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.366 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.