logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

dilekçeye cevap verme süresi yasal kanun

Daha
2 yıl 8 ay önce #7074 yazan bican
Selemlar arkadaşım bican gibi bende bağlı olduğum işyeri amirime 03.02.14 tarihinde asli ünvanımın yanında bir ust görevde sorumlu tutulduğum gerekçesi ile 657 devlet memurları kanunun 45. maddesine iliskin dilekçe verdim yaklaşık 35 gün bekledim dilekceme cevap verilmedi bir ust amire önceki verdiğim dilekceyi de ilişikte ekleyerek gönderdim. Burada tam bu noktada tıkandığım konu : benim bir üst amire dilekçeyi gönderdiğim gün is yerine görev harici yazı işlerine uğradım dilekceme cevap verdiklerini söyledi. bende verilen bu dilekçeyi almamak itiraz etmemek adına aldım.dava açmam gerekse: Aynı gün aynı takvim günü içinde saat farkı ile bir ust amire gönderdiğim dilekçeme verilecek cevabı mı ? Yoksa birinci amirin vermiş olduğu dilekçe cevabını mı baz almam gerekir ? Yasal yol nasıl olmalıdır ? Teşekkür ederim.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce - 2 yıl 8 ay önce #7075 yazan narmenx
Sayın Bican;
ilk dilekçenize istinaden verilen cevap üstüne 60 gün içinde dava açabileceğiniz gibi,verilen cevapta sizi tatmin etmeyen bilginin varlığında ilgi tutarak yapılan hukuksuz uygulamanın sonlandırılmasını üst makamdan talep edebilirsiniz.Ancak şu şekli ile idari yargıda iptal davası açmanız için size verilen cevap yeterli olup,idari olarak çözüme kavuşabileceğine inancınız var ise üst makama başvuru yapmanızı öneririm.Zira idari yargıda iptal davası açmak ve sonuç almak bayağı bir zaman alacağını gözden kaçırmamak lazım.

bican yazan: Selemlar arkadaşım bican gibi bende bağlı olduğum işyeri amirime 03.02.14 tarihinde asli ünvanımın yanında bir ust görevde sorumlu tutulduğum gerekçesi ile 657 devlet memurları kanunun 45. maddesine iliskin dilekçe verdim yaklaşık 35 gün bekledim dilekceme cevap verilmedi bir ust amire önceki verdiğim dilekceyi de ilişikte ekleyerek gönderdim. Burada tam bu noktada tıkandığım konu : benim bir üst amire dilekçeyi gönderdiğim gün is yerine görev harici yazı işlerine uğradım dilekceme cevap verdiklerini söyledi. bende verilen bu dilekçeyi almamak itiraz etmemek adına aldım.dava açmam gerekse: Aynı gün aynı takvim günü içinde saat farkı ile bir ust amire gönderdiğim dilekçeme verilecek cevabı mı ? Yoksa birinci amirin vermiş olduğu dilekçe cevabını mı baz almam gerekir ? Yasal yol nasıl olmalıdır ? Teşekkür ederim.


Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......
Son Düzenleme: 2 yıl 8 ay önce yazan narmenx.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bican

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.474 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.