logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

dilekçeye cevap verme süresi

Daha
2 yıl 7 ay önce #7020 yazan bican
Selamlar
Hak arama ile ilgili Yaklaşık 2 ay önce işyeri müdürlüğüne 8.3.2014 tarihli dilekçe verdim . Şu ana dek dilekçeme cevap verileceği söylendiği halde cevap verilmedi birinci sicil amiri kaç gün içerisinde cevap vermesi gerekir belirli bir süresi varmı dır ? Bundan sonra amir atlayıp bi ust amire yazmayı dusunuyorum şayet bir ust amirde yazılı cevap vermez ise nasıl bir yol izlemem gerekir.yapılması gereken nelerdir? Teşekkürler.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7023 yazan nilüfer
Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde yapılan başvurulara cevap verme süresi 15 gün olmaktadır. Öte yandan, kurumlara yapılan başvurulara 60 gün içerisinde cevap verilmesi mümkün olabilmektedir. 60 gün içerisinde cevap verilmeyen başvurular reddedilmiş sayılmaktadır. Bu şekilde zımnen reddedilen başvurular üzerine 60 gün içerisinde idare mahkemelerine dava açılabilmektedir.

Amirleriniz tarafından dilekçenize cevap verilmemişse, durumun niteliğine göre dava açabileceğiniz gibi, amirinizi daha üst amirlere şikayet edebilirsiniz.

Adil olamıyorsanız, bari adaletten söz etmeyiniz.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: bican

Daha
2 yıl 7 ay önce #7028 yazan narmenx
Öncelikle hak aramak derken konunun niteliği hakkında bilgi verirseniz daha da aydınlatıcı bilgi verebiliriz.Yani konunun mutlak suretle yargı kararı ile alınmasını gerektiren bir husus mudur yoksa üst makamlara başvuru ile elde edilecek türden bir husus mudur onu irdelemek lazım.Ama üst makamlara başvurmak isterseniz ilk dilekçenizi ilgi tutup üst makama başvurabilir,üst makamdan gelecek cevap üstüne veya 60 gün içinde cevap gelmez ise,zımnen reddinin üstüne idare mahkemesinde iptal veya tam yargı davası açabilirsiniz.

bican yazan: Selamlar
Hak arama ile ilgili Yaklaşık 2 ay önce işyeri müdürlüğüne 8.3.2014 tarihli dilekçe verdim . Şu ana dek dilekçeme cevap verileceği söylendiği halde cevap verilmedi birinci sicil amiri kaç gün içerisinde cevap vermesi gerekir belirli bir süresi varmı dır ? Bundan sonra amir atlayıp bi ust amire yazmayı dusunuyorum şayet bir ust amirde yazılı cevap vermez ise nasıl bir yol izlemem gerekir.yapılması gereken nelerdir? Teşekkürler.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.329 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.