logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

kesin olarak enflasyon zammı almayacakmıyız

Daha
2 yıl 7 ay önce #7001 yazan kemal cebi
2014 yılında yapılan zammı enflasyon oranları geçsede kesin olarak enflasyon zammı alamayacakmıyız. şu anda %8 deniyor enflasyon yıl sonunda %15 oldu diyelim gene alamayacakmıyız?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 7 ay önce #7022 yazan nazli
Bu sene için öyle bir toplu sözleşme yapıldı ki, evlere şenlik. 2014 yılında enflasyon %50 dahi çıksa memura ilave zam yapılmayacak toplu sözleşmeye göre. Ancak Ağustosta Cumhurbaşkanlığı seçimi var, ilk 6 ayın enflasyonuna göre memura seçim yatırımı olarak enflasyon farkı verilebilir belki. Bunun için de Hükümetin yeni bir düzenleme yapması gerekecek.

Daha
2 yıl 7 ay önce #7027 yazan narmenx
Ben de seçim öncesi Bakanlar Kurulu Kararı ile enflasyon farkı çıkar diye düşünüyorum.Malum hükümet güzel pasları affetmez,golü atar.Burada kaleci olan bizleriz bu arada.

nazli yazan: Bu sene için öyle bir toplu sözleşme yapıldı ki, evlere şenlik. 2014 yılında enflasyon %50 dahi çıksa memura ilave zam yapılmayacak toplu sözleşmeye göre. Ancak Ağustosta Cumhurbaşkanlığı seçimi var, ilk 6 ayın enflasyonuna göre memura seçim yatırımı olarak enflasyon farkı verilebilir belki. Bunun için de Hükümetin yeni bir düzenleme yapması gerekecek.

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
2 yıl 7 ay önce #7117 yazan kawastr
Söylenecek pek fazlada söz yok...
Durum ortada...

16:90 - Şüphesiz ki Allah, size adaleti, iyilik yapmayı ve yakınlara bakmayı emreder; hayasızlıktan, fenalıktan ve azgınlıktan nehyeder. Öğüt almanız için size böyle öğüt verir.

Daha
2 yıl 7 ay önce #7130 yazan zebani
Hakkımı haram ediyorum hakkım geçenlere

Daha
2 yıl 7 ay önce #7141 yazan BAYUKALA
Kısa bir hikaye yazayım istedim.
Bir yerlerde YALAKA-SEN isimli bir sendika varmış,ama yalakalıkta çağ atlamış,Saray çalışanları maaşlarına zam almak istiyorken bu YALAKA-SEN çıkmış demiş ki" Ben sizin hakkınızı savunurum,bana destek verin." tabi saray çalışanları da desteklemişler bunları.Gün gelmiş kralın yanına gitmiş bu yalakalar, kral bunlara demiş ki "Size 5 lira zam veririm, daha fazla vermem." bunun üzerine YALAKA-SEN; kral bizimle alay ediyor,biz de grev yaparız demiş.Bunu duyan kral bir gün sonra YALAKA-SEN'in başkanını çağırmış.Tabi orada ne konuşuldu ise bu başkan kralın yanından çıkarken kendi üyelerine ve sarayın diğer çalışanlarına MÜJDE!!!! vermiş,"Sayın kralımız ile 1,5 liraya anlaştık,saray çalışanlarına hayırlı olsun,saray saray olalı böyle bir başarılı zam alma görmedi." demiş.
Yerseniz....

Daha
2 yıl 7 ay önce #7150 yazan deniz1
2014 zammı yok denecek seviyede verildi. Enflasyon farkı verilmeyecek ve enflasyon son yılların en yüksek seviyesinde çıkacak gibi. Ama nedense kimseden ses yok. Demek ki herşeye müstahakız.

Daha
2 yıl 6 ay önce #7458 yazan metinc
Nisan ayı enflasyonuda % 1.5 çıktı. halen reel maaş olarak gerilemeye devam ediyoruz. sanırım mayısta reel olarak eksiyi görebilirim.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.466 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.