logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

aile yardımı kesilmesi

Daha
2 yıl 8 ay önce #6915 yazan arhan
devlet memuru olarak çalışmaktayım eşim herhangi bir işte çalışmamaktadır fakat 2010 yılında mart ayında 30 gün nisan ayında 1 gün mayıs ayında bir gün olmak üzere sigorta yapıldı 2014 yılında defterdarlık tarafından mart nisan mayıs aylarında aile yardımı için tamamına tarafıma borç çıkartılmış ve faizi ile geri istenmektedir. 1 gün sigortalı olmamız nedeniyle o aylara ait aile yardımının tamamının borç çıkarılması ve 4 yıl sonra faizi ile geri istenebilir mi çocuğum için 2010 yılından 2014 yılına kadar çocuk yardımı yapılmamış ben istediğimde hemen yapıp ödeme yaptılar fakat bana faizi ile birlikte ödemediler bu konuda bana yardımcı olursanız bilgilendirirseniz sevinirim isteğe bağlı sigortalılarda aile yardımı ödenmektedir fakat 1 gün için o ayın aile yardımının kesilmesi ve seneler sonra faizi ile birlikte alınması adaletlimi

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 8 ay önce #6916 yazan papatya
Sayın ARHAN,
Eş için ödenen aile yardımı; eşin her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmaya durumunda olayın gerçekleştiği tarihi izleyen ay başından itibaren kesilir.
Eşinizin 2010 yılı Mart ayında menfaat karşılığı çalışmaya başlamış olması durumunda, göreve başladığı tarihi takip eden aybaşından itibaren eş için aile yardımının kesilmesi, işten ayrıldığı tarihi izleyen aybaşından itibaren de yeniden ödenmeye başlanması gerektiğini düşünmekteyim.
Öte yandan, yukarıda yazdığım kuralı 2010 yılı Nisan ve Mayıs aylarındaki 1 günlük çalışma süreleri için uyguladığımızda, 1 günlük çalışmaların aile yardımı ödeneğinin kesilmesine sebep olmayacağını değerlendirmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.332 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.