logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

görevde yükselme yönetmeliği

  • Bülent89
  • Bülent89 Kullanıcısının Avatarı Konuyu Başlatan
  • Ziyaretçi
2 yıl 8 ay önce #6101

sayın yetkili
görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinin son değişikliğine göre kurumun ihtiyacı olması halinde asıl kazananların bir katı yedek belirlenmesi ve bu yedekler ilan edilmeyen diğer boş kadrolara atanabilir mi

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

  • Bülent89
  • Bülent89 Kullanıcısının Avatarı Konuyu Başlatan
  • Ziyaretçi
2 yıl 8 ay önce #6103

bir cevap yok herhalde

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6104

Sayın Bülent

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme Ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik 12/B maddesine göre, Görevde yükselme sınavında başarılı olmalarına rağmen, ilan edilen kadro veya pozisyon sayısı nedeniyle ataması yapılamayacak personelden en fazla asıl aday sayısı kadar personel, kurumlarca ihtiyaç duyulması halinde başarı sıralaması listesinde yedek olarak belirlenebilmektedir.

Devamı maddeye göre ise,

Duyurulan kadro veya pozisyonlardan;
a) Atanma şartlarını taşımadıkları için sınavların geçersiz sayılması veya bu sebeple atamaların iptal edilmesi, atanılan göreve geçerli bir mazeret olmaksızın süresi içinde başlanmaması ya da atanma hakkından vazgeçilmesi,
b) Emeklilik, ölüm, memurluktan çekilme veya çıkarılma, başka unvanlı kadro veya pozisyonlara ya da başka bir kuruma naklen atanma,
sebepleriyle boş kalan veya boşalanlara, başarı sıralamasının ilan edildiği tarihten itibaren altı aylık süreyi aşmamak üzere aynı unvanlı kadro veya pozisyonlar için yapılacak müteakip sınava ilişkin duyuruya kadar, 12/B maddesine göre kurumlarca belirlenmiş olması halinde yedekler arasından başarı sıralamasına göre atama yapılabilmektedir.


Yedeklerin ataması duyurulan kadro ve pozisyonlar için ve 6 aylık bir süreyle sınırlandırılmıştır. Bunun dışındaki kadro ve pozisyonlara atanmalarına imkan verecek bir düzenlemeye yönetmelikte yer verilmemiştir.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 2 yıl 8 ay önce yazan Kül Tigin.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 8 ay önce #6147

Zaten bunun aksi bir düzenleme bayağı bir haksızlık demek olurdu. kurumlar yedekleri atamayınca yargı kararları ile kadrolar doldurulurdu.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.543 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.