logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

arkadaşlar yardım

Daha
2 yıl 11 ay önce #5153 yazan chosenboy
http://www.memurlar.net/haber/172891/

bu linkte ypk kararı olan ücret skalası var

ben kaloriferciyim yani 5. grupta yer alıyorum

malum üni. mezunuyum

benim sorum 4.grup un en altında (Unvanları 5 inci Grupta Sayılanların Yükseköğrenimlileri.)diye bir ibare var

yani ben 4.grup un ücret skalasına dahil olabilirmiyim

diplomayı işletmedim bi faydası olmayacak diye ama ozaman bu ibareye dikkat etmemiştim

yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler

ahmet

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
2 yıl 11 ay önce #5162 yazan papatya
Sayın CHOSENBOY,

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 28 Temmuz 2010 tarihli Resmî Gazete yayımlanan “KAMU İKTİSADİ TEŞEBBÜSLERİNDE 2010 YILINDA UYGULANACAK ÜCRETLERİN TESPİTİNE İLİŞKİN TEBLİĞ” ile; kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklıkları ve 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin kapsamı dışında kalan 4603 sayılı Kanuna tabi olmayan kamu bankalarında çalışan kapsam dışı ve sözleşmeli personel ile bu kuruluşlar ve iştiraklerinin yönetim kurulu başkan ve üyeleri, denetim ve tasfiye kurulu üyeleri ile denetçilerine uygulanacak ücretlerin tespitine ilişkin Yüksek Planlama Kurulu Kararı tebliğ olunmuştur.

YPK Kararının 1 inci maddesinde; “399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin eki (II) sayılı cetvele dahil pozisyonların, temel ücret grupları itibariyle en düşük ve en yüksek temel ücretleri (EK-I)’de gösterildiği şekilde tespit edilmiştir.” denilmiş ve Ek I’de temel ücretler 5 farklı grupta belirlenmiştir.

5. Grupta “Bahçıvan, Bekçi, Çocuk Bakıcısı, Dağıtıcı, Hastabakıcı, Hayvan Bakıcısı, Hizmetli, Kaloriferci, Postacı” unvanları sayılırken, 4. Grupta yer alan unvanlar tek tek sayıldıktan sonra, 5 inci Grupta Sayılanların Yükseköğrenimlilerinin de 4 üncü grupta yer alacağı ifade edilmiştir.

Buna göre, “Bahçıvan, Bekçi, Çocuk Bakıcısı, Dağıtıcı, Hastabakıcı, Hayvan Bakıcısı, Hizmetli, Kaloriferci, Postacı” pozisyonlarında görev yapanlardan yükseköğrenim (2 yıllık dahil) mezunu olanların temel ücretleri 4. Gruptaki tavan ve taban ücretlere göre belirlenecektir.

Yükseköğrenimli olduğunuzu kurumu gerekli belgelerle iletmeniz durumunda, hakkınızda YPK kararına göre işlem yapılması gerekecektir.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Daha
2 yıl 11 ay önce #5167 yazan narmenx
Bu YPK kararı yeni mi çıktı?2010 tarihli olduğunu görüyorum.Eğer yeni ise bu ne zamandan geçerli olacak?Geriye dönük geçerli olması sözkonusu mudur?

Sadece şahlar hamleleri önceden sezer......

Daha
2 yıl 11 ay önce #5168 yazan papatya
Sayın NARMENX,

Düzenlemenin geçerli olduğu tarihlere ilişkin olarak, yükseköğrenim mezunu olunduğunun kuruma bilildirilmiş olması durumunda, ilgililer hakkında izleyen aybaşından geçerli olarak yeni öğrenim durumu esas alınarak işlem yapılması gerekecektir.

Yükseköğrenimli olduğu halde belge ibraz etmemiş olanların ise geriye dönük olarak bu düzenlemeden yararlanması söz konusu olmayacaktır.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5176 yazan scandisk
keşke zamanında belgeni verseydin ancak bence sen yinede kurumdan geçmişe yönelik ödeme yapmalarını iste. Belki kabul ederler ;)

Daha
2 yıl 11 ay önce #5193 yazan narmenx
Peki bu düzenleme ne gibi bir hak sağlamaktadır? Ben 2005 yılında lisans intibakı yaptırmıştım,bu durumda tekrar bildirmemin bir gereği olmamalı sanıyorum.Ne gibi bir hak getirdğini bilirsem,en azından bu hakkı alıp almadığımın kontrolünü yapabileceğim.

papatya yazan: Sayın NARMENX,

Düzenlemenin geçerli olduğu tarihlere ilişkin olarak, yükseköğrenim mezunu olunduğunun kuruma bilildirilmiş olması durumunda, ilgililer hakkında izleyen aybaşından geçerli olarak yeni öğrenim durumu esas alınarak işlem yapılması gerekecektir.

Yükseköğrenimli olduğu halde belge ibraz etmemiş olanların ise geriye dönük olarak bu düzenlemeden yararlanması söz konusu olmayacaktır.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5204 yazan papatya
Sayın NARMENX,

Bu düzenleme ile 5 ayrı grupta temel ücret belirlemesine gidilmiş olup, 5 inci grup için belirlenen ücret 4 üncü gruptan daha düşük düzeydedir.

Daha
2 yıl 11 ay önce - 2 yıl 11 ay önce #5243 yazan narmenx
Yani yüksekokul mezunu bir hizmetli 4.gruptan mı ücret alacak?Anlaşılması gereken durum bu mudur,yoksa bir üst gruba mı geçirildi?

Bu düzenleme ile 5 ayrı grupta temel ücret belirlemesine gidilmiş olup, 5 inci grup için belirlenen ücret 4 üncü gruptan daha düşük düzeydedir.

Son Düzenleme: 2 yıl 11 ay önce yazan narmenx.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5256 yazan papatya
Sayın NARMENX,

Yükseköğrenin mezunu hizmetlinin temel ücreti 4. Gruptan ödenecek.

Daha
2 yıl 11 ay önce #5257 yazan narmenx
Bana şuanda 4.gruptan ödenip ödenmediğini bilmiyorum,velevki ödenmiyor diyelim.Ben 2005 yılında Lisans intibakını yaptırtmıştım.Buna göre bu yönetmeliğin yayınladığı tarihte bizim tekrar Lisans diploması ile idareye başvurmamız gerekmiyordu umuyorum.Yani başka bir deyişle,2005 yılında intibakım yapıldı,bu yönetmelik hükmünü daha önce intibakını yaptırmışların idareye başvurusu beklenmiyordur umarım.

Yükseköğrenin mezunu hizmetlinin temel ücreti 4. Gruptan ödenecek.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.391 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.