logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

6 ıncı dereceden 8 indereceye atanma

Daha
2 yıl 10 ay önce #4952

şimdi benim anlamadığım bir konu altıncı dereceden 8 inci derece bir kadroya atanırsam maaşımda hiç bir düşme olmayacakmı. personeldeki arkadaş düşmez dedi ama birde burda sorayım dedim tufaya gelmeyelim sonra

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 10 ay önce #4959

Sayın GÖKAY,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 74 üncü maddesine göre; memurların kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için, atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteğinin bulunması şarttır.

Bu şekilde atananların, aylık derece ve kademeleri genel hükümlere göre tespit edilmekle beraber, atandıkları bu derecelerde geçirdikleri süreler (kesenek ve karşılık farklarının kendileri tarafından her ay T.C. Emekli Sandığına gönderilmesini kabul etmeleri şartiyle) emeklilik yönünden eski derecelerinde değerlendirilir.

Bu hükme göre, kazanılmış hak aylık dereceniz 6'da iken 8 inci derece bir kadroya kendi isteğinizle atanmanız durumunda, aylık ücretinizin belirlenmesinde 8 inci derecenin de göz önünde bulundurulacağı ve eski derece ve kademenize ilişkin emekli keseneği kişi ve kurum karşılıklarını kendiniz ödemediğiniz takdirde 8 inci dereceden emeklilik işlemlerinizin yürüyecektir.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 10 ay önce #4972

papatya hanım anladığım maaşım düşecek o zaman

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 9 ay önce #4976

Sayın GÖKAY,

Normal koşullarda kazanılmış hak aylık derecesinden daha gerideki bir kadroya atanmak genellikle istisnai hallerde olmakla birlikte, atama yapılacak kadronun daha cazip olması ücretinin daha yüksek olması durumunda tercih edilmesi de mümkündür.

Bulunduğunuz unvan ve atanacağınız unvanın mali haklarına göre, aylık ücretinizin düşüp düşmeyeceği konusu değişiklik gösterebilecektir.


Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.551 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.