logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

657 li 4/1 de Mühendis Kalkınma Ajansı na geçrse maaşı?

Daha
3 yıl 6 gün önce - 3 yıl 6 gün önce #4252 yazan man_ce
*657 ye göre bir kamu kurumunda 4/1 derce ve kademede TH de çalışan bir mühendis, KPSS ile bir kalkınma ajansına uzman olarak geçerse 666 khk göre maaşı ne kadar olur?

*KPSS ile geçiş aşamasında memuriyetten istifa edip geçmek ile memur iken kurumlarının muvafakatini alarak geçmek arasında fark var mıdır?

*Memuriyetten istifa edip veya kurumlarının muvafakatini alarak KPSS ile ajansa geçen kişi 5449 sayılı Kalkınma Ajansı Kanununun 18.maddesine göre, Ajansta çalışırken herhangi bir nedenle ajanstan ayrılırsa veya çıkarılırsa daha önce en son çalıştığı kamu kurumu, personeli tekrar işe (657 li olarak) almak mecburiyetinde midir?
Son Düzenleme: 3 yıl 6 gün önce yazan man_ce.

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 6 gün önce #4256 yazan Çalkarakuş
Bahsekonu maddede ücretlerle ilgili "Genel Sekreter ile diğer personelin ücret ve gündelikleri ile diğer malî ve sosyal hakları Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararıyla tespit edilen alt ve üst limitleri geçmemek üzere Yönetim Kurulunca belirlenir" denilmektedir.Buradanda anlaşılacağı üzere ücretlerde standart yok.

Aynı maddede belirtildiği üzere "Bu şekilde istihdam edilenler, ajanstaki görevleri sona erdiğinde, öğrenim durumları, hizmet yılı ve unvanları dikkate alınarak önceki kurumlarında kariyerlerine veya durumlarına uygun boş bir kadro veya pozisyona en geç üç ay içinde atanırlar ve herhangi bir işleme gerek kalmaksızın en geç bir ay içerisinde göreve başlatılırlar." denilmekte.İdarenin bir işlem tesis ederken işlemin kanuna aykırı olmaması gerekir.

Kurumlar arasında geçiş ile ilgili sorunuzuda içeren haber daha önce sitede yayınlanmış olup buradan bilgi edinebilirsiniz. http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-24-50/sitemizden-gorusler/4308-baska-bir-kuruma-naklen-nasil-gecilir.html

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 5 gün önce - 3 yıl 5 gün önce #4270 yazan papatya
Sayın MAN_CE,

Sorunuza Sayın ÇALKARAKUŞ tarafından verilen cevaba ilave olarak ücret konusunda şu katkıyı yapabilirim.

Kalkınma Ajanslarında “uzman” kadrosunda görev yapan personelin mali hakları “Başbakanlık Uzmanı” emsal alınmaktadır.

"Başbakanlık Uzmanı" unvanlı personelin ve dolayısıyla Kalkınma Ajanslarında "Uzman" kadrosunda görev yapan personelin alacağı aylık net ücretlere memurunyeri.com sitesinde yer alan uzman ve uzman yardımcılarının aylık ücretlerine ilişkin haberden ulaşılması mümkündür.
Yazı

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Son Düzenleme: 3 yıl 5 gün önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: man_ce

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 5 gün önce #4286 yazan man_ce
İlginize teşekkür ederim

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.371 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.