logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

Memuriyete geçişte emeklilik şartları nasıl değişir

Daha
3 yıl 6 gün önce #4212 yazan lenda
1977 doğumluyum,bayanım. 1996 dan beri SSK lıyım. 6 yıldır da kamuda sözleşmeli memur iken, tam 5.000 günle, 657 'ye tabi memur oldum.SSK 'da kademeli emekliliğe göre emeklilik yaşım 52 ve 20 yıl şartına tabi idim. Oysa şimdi Hizmet Belgemde gördüğüm 657 de, 58 yaşa ve 25 yıl hizmete tabi olduğum. Yeni başlamış biri gibi değerlendirilmem doğru mudur? Kurumum bunun doğru olduğunu söylüyor. Beni aydınlatabilirmisiniz?

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 5 gün önce #4231 yazan papatya
Sayın LENDA,
Sosyal güvenlik mevzuatına göre, 08.09.1999 tarihinden önce işe giren kadın memurlardan, 23.5.2002 tarihi itibariyle 20 fiili hizmet yılını doldurmalarına;
-12 tam yıldan fazla, 13 tam yıl veya daha az kalanlar 51 yaşını,
-13 tam yıldan fazla, 14 tam yıl veya daha az kalanlar 52 yaşını,
-14 tam yıldan fazla, 15 tam yıl veya daha az kalanlar 53 yaşını,
doldurmaları ve 20 fiilî hizmet süresini tamamlamaları halinde, istekleri üzerine emekli aylığı bağlanabilmektedir.
Sosyal güvenlik kurumu kapsamında değerlendirilen hizmete 08.09.1999 tarihinden önce başlamış olmanız nedeniyle, 23.05.2002 tarihine kadar olan hizmet sürenize bakarak, 20 yılınızın dolmasına kalan süreye göre yukarıdaki seçeneklerden birine göre emekli olmanızın mümkün olabileceğini düşünmekteyim.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.339 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.