logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

uzman yardımcısının aldığı maaş???

Daha
3 yıl 4 gün önce #4145 yazan xaydin
merhabalar sayın editör,
4 yıllık üniversite mezunuyum. lise ve üniversitede ingilizce hazırlık okudum. 2014 mart ayında sağlık bakanlığı merkez kariyer uzman yardımcısı olmayı düşünüyorum. evliyim ve çocuk yok. maaşım ve memuriyet derecem ne olur acaba. saygılar

Lütfen Giriş ya da Bir hesap oluştur oturumuna katılın

Daha
3 yıl 4 gün önce #4148 yazan papatya

xaydin yazan: merhabalar sayın editör,
4 yıllık üniversite mezunuyum. lise ve üniversitede ingilizce hazırlık okudum. 2014 mart ayında sağlık bakanlığı merkez kariyer uzman yardımcısı olmayı düşünüyorum. evliyim ve çocuk yok. maaşım ve memuriyet derecem ne olur acaba. saygılar

Sayın AYDIN,

Kamu kurum ve kuruluşlarının merkez kariyer uzman yardımcılığında göreve başlamanız durumunda, memuriyete başlangıç dereceniz lisans öğrenimize göre değişiklik gösterebilecek olmakla birlikte(mühendis 8/1, eczacı 8/2 gibi), Lise hazırlık sınıfı nedeniyle 9/2 den başladığınızı ve eşinizin de çalıştığını düşündüğümüzde, 2014 yılı içerisinde göreve başladığınızda aylık net 3.239 TL ücret almanız mümkün olabilecektir.
Yabancı dil tazminatından yararlanabilmeniz, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavları sonrası alacağınız puana göre mümkün olacaktır.

Lütfen forum kurallarımızı okuyalım...
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: xaydin

Daha
3 yıl 4 gün önce #4149 yazan xaydin
sayın papatya,
4 yıllık fizik tedavi ve rahabilitasyon lisans mezunuyum.eşim çalışmıyor. 2.5 yıl özel sektörde fizyoterapistlik yaptım.etkisi oluyor mu bilmem.

Daha
3 yıl 4 gün önce #4150 yazan lazslo
eğer gihteki kadroya atanırsanki uzman kadrosu gihtedir, özel sektörde geçen hizmetlerinin katkısı olmuyormuş bende burada öğrendim.

http://memurunyeri.com/forum/genel-idare-hizmetleri/424-gih-sinifinin-memuriyet-disinda-gecen-sureleri.html

Daha
3 yıl 4 gün önce - 3 yıl 4 gün önce #4159 yazan papatya

xaydin yazan: sayın papatya,
4 yıllık fizik tedavi ve rahabilitasyon lisans mezunuyum.eşim çalışmıyor. 2.5 yıl özel sektörde fizyoterapistlik yaptım.etkisi oluyor mu bilmem.

Sayın AYDIN,

Sağlık bilimleri lisansiyeri olmanız, lise hazırlık sınıfı eğitiminiz ve eşinizin çalışmadığı göz önünde bulundurulduğunda, 2014 yılı içerisinde göreve başladığınızda 3.418 TL aylık net ücret almanız gerekecektir.

Son Düzenleme: 3 yıl 4 gün önce yazan papatya.

Daha
3 yıl 4 gün önce #4162 yazan xaydin
sayın papatya,
yaptığım yüksek lisansın ne gibi bir etkisi olur acaba maaşa?

Daha
3 yıl 4 gün önce - 3 yıl 3 gün önce #4164 yazan papatya
Sayın AYDIN,

Yüksek lisans yapmış olmanız, memuriyette 1 kademe ilerlemesi yapmanızı sağlar. Bu ilerleme, her kademede maaşınıza farklı etki edecek olmakla birlikte, göreve yeni başladığınızda yüksek lisans yapmamış kişiye göre yaklaşık 0,15 TL daha az maaş almanıza sebep olur. (Sehven 5 TL olarak yazdığım rakam 0,15 TL olarak düzeltilmiştir.)

Son Düzenleme: 3 yıl 3 gün önce yazan papatya.
Şu kullanıcı(lar) Teşekkür etti: mağdur uzman, xaydin

Daha
3 yıl 3 gün önce #4172 yazan osman1
Yüksek lisansın maaşta azalışa sebep olması da ilginçmiş. Adeta çok okuma cezalandırılırsın deniyor.

Daha
3 yıl 3 gün önce #4173 yazan papatya
Sayın OSMAN1,

Aylık ücretlerin belirlenme durumuna göre, kademe ilerlemesi veya derece yükselmesinin maaşa etkileri farklı olmaktadır. Genellikle maaş üzerinde artış yapması beklenen bu ilerleme ve yükselmeler bazı durumlarda aylık net ücrette azalışa sebep olmaktadırlar.

Bazı personel için ücret esas unsurlarının her derecede (ücret göstergesi, tazminat göstergesi) sabit olduğu durumlarda, kademe ilerlemesi veya derece yükselmesi, maaştan yapılacak sosyal güvenlik kesintisi miktarını artıracağından, aylık net ücrette düşüşe sebep olacaktır.

Yukarıdaki örnekte de, uzman yardımcılığı döneminde maaşlara ilişkin gösterge sabit olduğundan, kademe ilerlemesi maaş üzerinde azalışa sebep olmaktadır.

Daha
3 yıl 3 gün önce #4175 yazan xaydin
sayın papatya,
ben kpss p3 puanı ile uzman yardımcısı olmayı düşünüyorum. yine a grubu memuriyet mi oluyor bu. saygılar.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.368 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.