logo yeni

× Burada maaş, ek gösterge, tazminat, harcırah, aile ve çocuk yardımı, ek ödemeler, döner sermaye gibi mali haklar ile ilgili her türlü paylaşımda bulunabilirsiniz.

geçici görev ve vekalet aylığı

Daha
2 yıl 11 ay önce #3065

il merkezlerinde bulunan kaymakam adaylarının ilçelere vekaleten görevlendirilmesi halinde, geçiçi görev gündeliği ile birlikte vekalet aylığı da ödenir mi, ya da hangisi ödenir hangisi ödenmez.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 11 ay önce #3067

Vekalet aylığına ilişkin düzenleme ile geçici görevlendirmelerde verilecek harcırah düzenlemesi farklı kanunlarla düzenlenmiştir.

Geçici görevlendirilen bir personele harcırah ödenip ödenmemesinin, bu personelin söz konusu görevden kaynaklı aylıklarıyla ilgisi bulunmayacağından, harcırah ödenen personelin vekalet aylığını da alıyor olmasında hiçbir engel olmaması gerekir.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Daha
2 yıl 11 ay önce #3107

Zaten aksini düşünmek, vekalet aylığı almakta iken geçici görevle başka bir yere gönderilene harcırah ödenmemesi durumunu doğurur ki, bu da harcırah kanununa uygun düşmez.

Lütfen tartışmaya katılmak için Giriş yap veya Bir hesap oluştur.

Yetkililer: Çalkarakuş
Sayfa oluşturma zamanı: 0.529 saniye

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.